Paweł Zagaj

Dyrektor Zespołu Bankowości Detalicznej, Związek Banków Polsich
Paweł Zagaj
Związek Banków Polsich

bio

Ekspert z 18 letnim doświadczeniem w obszarze ochrony konsumentów. W latach 2016 – 2023 Zastępca Rzecznika Finansowego odpowiedzialny za obszar bankowo – kapitałowy, analityczny oraz pozasądowego rozwiązywania sporów. W latach 2019 – 2023 członek Rady Edukacji Finansowej. W latach 2004 – 2016 był związany z Urzędem Ochrony Konkurencji i Konsumentów. W 2011 r. pełnienia funkcji Attaché ds. Konsumenckich w Stałym Przedstawicielstwie RP w Brukseli, jednocześnie przewodniczył Grupie Roboczej ds. Informacji i Ochrony Konsumentów w Radzie UE. Obecnie w Związku Banków Polskich, gdzie zajmuje się obszarem bankowości detalicznej. Posiada doświadczenie w pracach legislacyjnych dotyczących rozwiązań z zakresu ochrony konsumentów – klientów podmiotów rynku finansowego, jak również w egzekwowaniu tego prawa. Koordynował przygotowywanie dokumentów strategicznych dotyczących rządowej polityki ochrony konsumentów, był ekspertem narodowym uczestniczącym w negocjacjach dyrektyw konsumenckich w Radzie UE. Uczestniczył w pracach dotyczących wdrożenia europejskich regulacji dot. ochrony konsumentów do krajowego porządku prawnego. Prelegent na konferencjach i warsztatach dotyczących ochrony konsumentów, a także autor publikacji na ten temat. Radca prawny, absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Zobacz debaty:

Paweł Zagaj
Związek Banków Polsich

Zobacz również

Organizator
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partner Główny EKF
Partnerzy EKF
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy Instytucjonalni EKF
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy akademiccy
Poprzedni slajdNastępny slajd
Wybierz wydarzenie
Europejski Kongres Finansowy10 - 12 czerwca 2024

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER!

W ramach newslettera przesyłać będziemy informacje o inicjatywach Samorządowego Kongresu Finansowego. Możesz spodziewać się także zaproszeń do udziału w debatach, ale również materiałów eksperckich w postaci komentarzy, artykułów czy raportów i filmów video.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji drogą elektroniczną (newsletter) i listowną na temat innych wydarzeń organizowanych przez Fundację Centrum Myśli Strategicznych. Zgoda jest obowiązkowa. Administratorem moich danych osobowych jest Fundacja Centrum Myśli Strategicznych z siedzibą ul. Stępińska 28, 00-739 Warszawa, e-mail: kontakt@fundacjacms.pl Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą w Warszawie przy ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa oraz prawo do przeniesienia danych.*

 

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie