Piotr Alicki

Prezes Zarządu, Krajowa Izba Rozliczeniowa S.A.
Piotr Alicki
Krajowa Izba Rozliczeniowa S.A.

bio

Uznany ekspert branży bankowej, doświadczony w zarządzaniu złożonymi projektami z zakresu IT. Organizator i uczestnik wielu krajowych inicjatyw mających na celu digitalizację procesów gospodarczych realizowanych we współpracy z sektorem bankowym i administracją publiczną.

W latach 1990-2010 pracował w Pomorskim Banku Kredytowym S.A. w Szczecinie, a po fuzji – w Banku Pekao S.A. Nadzorował obszar IT w tych instytucjach. W latach 2010-2016 wiceprezes PKO Banku Polskiego, odpowiedzialny za obszar IT i Operacji.

Zrealizował liczne fuzje i integracje w sektorze bankowym. Odpowiadał za budowę i wdrożenie systemu płatności mobilnych IKO, na bazie którego utworzono lokalny system płatności mobilnych BLIK, zarządzany przez Polski Standard Płatności. Były przewodniczący Rady Bankowości Elektronicznej Związku Banków Polskich i członek Rady Dyrektorów Visa Europe. Wieloletni członek Rady ds. Systemu Płatniczego działającej przy NBP, reprezentujący w przeszłości Pekao S.A. i PKO Bank Polski, a obecnie KIR.

Odznaczony odznaką honorową Prezesa NBP „Za Zasługi Dla Bankowości Rzeczypospolitej Polskiej”, Złotym Medalem Mikołaja Kopernika Związku Banków Polskich; jest laureatem konkursów, m.in.: „Lider Informatyki 1997”, „Lider Informatyki 2010”, „Lider informatyki 2012”, „Lider informatyki 2016”.
W 2018 r. otrzymał nagrody IT@Bank w kategorii Produkt Roku za trzy projekty prowadzone w KIR: usługę trwały nośnik wdrożoną w oparciu o technologię blockchain, system STIR umożliwiający przeciwdziałanie przestępstwom skarbowym dzięki wykorzystaniu analizy big data oraz mechanizm podzielonej płatności VAT. Wyróżniony tytułem Digital Shapers 2018 przyznawanym osobowościom cyfrowego świata i nowych technologii w Polsce.

Absolwent Wydziału Matematyki i Fizyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Piotr Alicki
Krajowa Izba Rozliczeniowa S.A.

Zobacz również

Współorganizatorzy:
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy:
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy Instytucjonalni:
Poprzedni slajdNastępny slajd
Wybierz wydarzenie
Europejski Kongres Finansowy14 - 16 czerwca 2021
Termin alternatywny 13 - 15 września

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER!

W ramach newslettera przesyłać będziemy informacje o inicjatywach Samorządowego Kongresu Finansowego. Możesz spodziewać się także zaproszeń do udziału w debatach, ale również materiałów eksperckich w postaci komentarzy, artykułów czy raportów i filmów video.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji drogą elektroniczną (newsletter) i listowną na temat innych wydarzeń organizowanych przez Fundację Centrum Myśli Strategicznych. Zgoda jest obowiązkowa. Administratorem moich danych osobowych jest Fundacja Centrum Myśli Strategicznych z siedzibą ul. Stępińska 28, 00-739 Warszawa, e-mail: kontakt@fundacjacms.pl Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą w Warszawie przy ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa oraz prawo do przeniesienia danych.*

 

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie