Rafal Benecki

Dyrektor Biura Analiz Makroekonomicznych, ING Bank Śląski S.A.
Rafal Benecki
ING Bank Śląski S.A.

bio

Rafał Benecki jest absolwentem Queen Mary College na Uniwersytecie Londyńskim oraz stypendystą rządu brytyjskiego w ramach programu Joseph Conrad. Jako ekonomista bankowy i strateg rynków finansowych pracuje od stycznia 2000 roku. Od 2004 r. kierował Biurem Analiz Makroekonomicznych w Banku Millennium. W 2005 r. dołączył do zespołu ING Banku Śląskiego, gdzie od kwietnia 2012 roku jest głównym ekonomistą i Dyrektorem Biura Analiz Makroekonomicznych. Wraz ze swoim zespołem zajmuje się prognozami makro, budowaniem strategii dla rynków walutowego i stopy procentowej, prowadzi także badania w zakresie zrównoważonego rozwoju oraz transformacji energetycznej. Rafał Benecki jest zdobywcą nagród w konkursach prognoz organizowanych przez NBP i Rzeczpospolitą, Parkiet, Gazetę Bankową, Puls Biznesu i Bloomberg. W 2022 wygrał konkurs Rzeczpospolitej i Gazety Giełdy Parkiet na najlepszego analityka makroekonomicznego za prognozy średnioterminowe PKB, inflacji i stóp procentowych.

Zobacz debaty:

Rafal Benecki
ING Bank Śląski S.A.

Zobacz również

Organizator
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partner Główny EKF
Partnerzy EKF
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy Instytucjonalni EKF
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy akademiccy
Poprzedni slajdNastępny slajd
Główni Partnerzy Medialni
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy medialni
Poprzedni slajdNastępny slajd
Wybierz wydarzenie
Europejski Kongres Finansowy10 - 12 czerwca 2024

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER!

W ramach newslettera przesyłać będziemy informacje o inicjatywach Samorządowego Kongresu Finansowego. Możesz spodziewać się także zaproszeń do udziału w debatach, ale również materiałów eksperckich w postaci komentarzy, artykułów czy raportów i filmów video.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji drogą elektroniczną (newsletter) i listowną na temat innych wydarzeń organizowanych przez Fundację Centrum Myśli Strategicznych. Zgoda jest obowiązkowa. Administratorem moich danych osobowych jest Fundacja Centrum Myśli Strategicznych z siedzibą ul. Stępińska 28, 00-739 Warszawa, e-mail: kontakt@fundacjacms.pl Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą w Warszawie przy ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa oraz prawo do przeniesienia danych.*

 

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie