Robert Kubin

Prezes Zarządu TFI PZU SA
Robert Kubin
TFI PZU SA

bio

Doświadczony specjalista ds. inwestycji z ponad 15-letnim międzynarodowym doświadczeniem zawodowym w zarządzaniu portfelami ubezpieczeniowymi i funduszami inwestycyjnymi. Posiada bogate doświadczenie w zakresie budowania strategicznej i taktycznej alokacji aktywów oraz zarządzania projektami inwestycyjnymi. Jest absolwentem Uniwersytetu Ekonomicznego w Pradze (Finanse, Rynki finansowe i Bankowość), który ukończył w 2001 r. Posiada tytuł CFA.

Od stycznia 2001 do marca 2003 Analityk inwestycyjny w Fio banka w Pradze. Od marca 2003 do lutego 2007 Dyrektor ds. Inwestycji w AIG w Pradze. Był odpowiedzialny za obrót instrumentami finansowymi (trading) oraz zarządzanie portfelem AIG w Republice Czeskiej. Od kwietnia 2005 do maja 2018 Dyrektor w MetLife w Londynie. Odpowiedzialny za ogólną strategię inwestycyjną oraz zarządzanie portfelami MetLife w wielu europejskich krajach. Od marca 2007 do maja 2012 Dyrektor ds. Inwestycji w Europie Środkowej w MetLife (2010-2012) w Bratysławie i w AIG (2007-2010) w Pradze. Odpowiedzialny za zarządzanie portfelami w regionie CE (Czechy, Słowacja, Węgry, Ukraina). Od czerwca 2012 do marca 2015 Kierownik ds. Zarządzania Portfelem w Regionie CE w MetLife w Warszawie i Pradze. Odpowiedzialny za ogólną strategię inwestycyjną i zarządzanie portfelami w MetLife w Polsce, krajach bałtyckich, Czechach, Słowacji, Węgrzech i Rumunii.

Z Grupą PZU związany od września 2018 roku, w której jako Dyrektor zarządzający ds. inwestycji w PZU SA i PZU Życie SA odpowiadał za wszelkie aspekty inwestycyjne związane z funkcjonowaniem spółek ubezpieczeniowych w Grupie PZU, w szczególności: zarządzanie portfelami inwestycyjnymi PZU SA i PZU Życie SA, zarządzanie dopasowaniem aktywów do zobowiązań (ALM), strategiczną i taktyczną alokację aktywów, realizację planu NII (wynik ekonomiczny z działalności lokacyjnej), zarządzanie zespołem specjalistów ds. inwestycji.

Od listopada 2018 r. do lipca 2019 r. był członkiem Rady Nadzorczej TFI PZU SA.
Sprawuje nadzór nad: podejmowaniem decyzji inwestycyjnych, audytem wewnętrznym i compliance.

Robert Kubin
TFI PZU SA
Organizator
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partner Główny EKF
Partnerzy EKF
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy Instytucjonalni EKF
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy akademiccy
Poprzedni slajdNastępny slajd
Główny Partner Medialny
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy medialni
Poprzedni slajdNastępny slajd
Wybierz wydarzenie
Europejski Kongres Finansowy10 - 12 czerwca 2024

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER!

W ramach newslettera przesyłać będziemy informacje o inicjatywach Samorządowego Kongresu Finansowego. Możesz spodziewać się także zaproszeń do udziału w debatach, ale również materiałów eksperckich w postaci komentarzy, artykułów czy raportów i filmów video.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji drogą elektroniczną (newsletter) i listowną na temat innych wydarzeń organizowanych przez Fundację Centrum Myśli Strategicznych. Zgoda jest obowiązkowa. Administratorem moich danych osobowych jest Fundacja Centrum Myśli Strategicznych z siedzibą ul. Stępińska 28, 00-739 Warszawa, e-mail: kontakt@fundacjacms.pl Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą w Warszawie przy ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa oraz prawo do przeniesienia danych.*

 

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie