Sebastian Buczek

Prezes Zarządu, Quercusu
Sebastian Buczek
Quercusu

bio

W latach 1997-2018 był pracownikiem naukowym w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, od 2009 r. na stanowisku Profesora nadzwyczajnego.

Posiada licencję maklera papierów wartościowych i licencję doradcy inwestycyjnego.

W 1996 r. pracował w Centrum Operacji Kapitałowych Banku Handlowego w Warszawie na stanowisku Doradcy Inwestycyjnego w Wydziale Doradztwa i Analiz.

W latach 1996-2007 pracował dla Grupy ING w Polsce. Od 1996 do 2007 r. pracował w ING Investment Management (Polska) S.A., gdzie od czerwca 2002 r. pełnił funkcję Wiceprezesa Zarządu, a od kwietnia 2006 r. Prezesa Zarządu. Od 1999 do 2007 r. pracował w ING Towarzystwie Funduszy Inwestycyjnych, gdzie od października 1999 r. pełnił funkcję Członka Zarządu, od czerwca 2002 r. Wiceprezesa Zarządu, a od kwietnia 2006 r. Prezesa Zarządu.

W latach 1998-2002 był Członkiem Zarządu Związku Maklerów i Doradców.

Od sierpnia 2007 r. jest założycielem, wiodącym akcjonariuszem, Prezesem Zarządu i Dyrektorem Departamentu Inwestycyjnego Quercus TFI S.A.

W 2020 r. zarządzany przez niego subfundusz QUERCUS Agresywny osiągnął najwyższą stopę zwrotu w gronie 50 funduszy akcji polskich uniwersalnych w rankingu Analizy.pl.

W 2021 r. zarządzany przez niego subfundusz QUERCUS Agresywny osiągnął najwyższą stopę zwrotu w gronie 46 funduszy akcji polskich uniwersalnych w rankingu Analizy.pl, za co otrzymał nagrodę Alfa2021. QUERCUS Agresywny okazał się także najlepszym funduszem akcji polskich (bez względu na kategorie), za co otrzymał nagrodę Złoty Portfel od Gazety Giełdy Parkiet.

Od 2011 r. jest Członkiem Rady Nadzorczej Navigator Capital S.A., a od listopada 2021 r. Przewodniczącym Rady Nadzorczej DI Xelion sp. z o.o.

Jest Honorowym Obywatelem w rodzinnej miejscowości Jedlina-Zdrój.

Sebastian Buczek
Quercusu

Zobacz również

Organizator
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partner Główny EKF
Partnerzy EKF
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy Instytucjonalni EKF
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy akademiccy
Poprzedni slajdNastępny slajd
Wybierz wydarzenie
Europejski Kongres Finansowy10 - 12 czerwca 2024

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER!

W ramach newslettera przesyłać będziemy informacje o inicjatywach Samorządowego Kongresu Finansowego. Możesz spodziewać się także zaproszeń do udziału w debatach, ale również materiałów eksperckich w postaci komentarzy, artykułów czy raportów i filmów video.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji drogą elektroniczną (newsletter) i listowną na temat innych wydarzeń organizowanych przez Fundację Centrum Myśli Strategicznych. Zgoda jest obowiązkowa. Administratorem moich danych osobowych jest Fundacja Centrum Myśli Strategicznych z siedzibą ul. Stępińska 28, 00-739 Warszawa, e-mail: kontakt@fundacjacms.pl Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą w Warszawie przy ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa oraz prawo do przeniesienia danych.*

 

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie