Stanisław Sołtysiński

Profesor nauk prawnych, Partner założyciel, Of Counsel, Kancelaria prawna Sołtysiński Kawecki & Szlęzak
Stanisław Sołtysiński
Kancelaria prawna Sołtysiński Kawecki & Szlęzak

bio

Z kancelarią SK&S jestem związany od początku jej istnienia jako jej współzałożyciel. Specjalizuję się prawie cywilnym, prawie własności intelektualnej, prawie handlowym oraz prawie inwestycji zagranicznych. Jestem współtwórcą nowoczesnego polskiego prawa handlowego. Uczestniczę aktywnie w arbitrażu międzynarodowym jako Sędzia Sądu Arbitrażowego przy KIG, Międzynarodowego Trybunału Arbitrażowego przy Austriackiej Izbie Gospodarczej oraz Amerykańskiego Stowarzyszenia Arbitrażowego.

W przeszłości wielokrotnie reprezentowałem rząd polski w rozmowach prowadzących do stowarzyszenia Polski ze Wspólnotą Europejską oraz doradzałem rządowi w sprawie przystąpienia Polski do UE. Byłem także doradcą filadelfijskiej firmy prawniczej Drinker Biddle & Reath. Jako wieloletni członek Rady Legislacyjnej służyłem radą rządowi w sprawach reformy ustawodawstwa, mającej na celu rozwój handlu międzynarodowego i inwestycji zagranicznych. W 1997 r. zostałem członkiem Komisji Kodyfikacyjnej oraz Przewodniczącym jej podkomisji, która opracowała kodeks spółek handlowych, uchwalony przez Sejm w 2000 roku.

Jestem autorem kilkunastu książek i ponad 300 publikacji na temat prawa handlowego, własności intelektualnej, prawa antymonopolowego i prawa cywilnego.

Stanisław Sołtysiński
Kancelaria prawna Sołtysiński Kawecki & Szlęzak
Organizator
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partner Główny EKF
Partnerzy EKF
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy Instytucjonalni EKF
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy akademiccy
Poprzedni slajdNastępny slajd
Główni Partnerzy Medialni
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy medialni
Poprzedni slajdNastępny slajd
Wybierz wydarzenie
Europejski Kongres Finansowy10 - 12 czerwca 2024

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER!

W ramach newslettera przesyłać będziemy informacje o inicjatywach Samorządowego Kongresu Finansowego. Możesz spodziewać się także zaproszeń do udziału w debatach, ale również materiałów eksperckich w postaci komentarzy, artykułów czy raportów i filmów video.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji drogą elektroniczną (newsletter) i listowną na temat innych wydarzeń organizowanych przez Fundację Centrum Myśli Strategicznych. Zgoda jest obowiązkowa. Administratorem moich danych osobowych jest Fundacja Centrum Myśli Strategicznych z siedzibą ul. Stępińska 28, 00-739 Warszawa, e-mail: kontakt@fundacjacms.pl Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą w Warszawie przy ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa oraz prawo do przeniesienia danych.*

 

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie