Verena Ross

Przewodnicząca Europejskiego Urzędu Nadzoru Giełd i Papierów Wartościowych (ESMA)
Verena Ross

bio

Verena Ross jest przewodniczącą Europejskiego Urzędu Nadzoru Giełd i Papierów Wartościowych (ESMA). Objęła tę funkcję 1 listopada 2021 roku i jest odpowiedzialna za reprezentowanie ESMA, a także przygotowywanie prac Rady Organów Nadzoru i Zarządu oraz przewodniczenie im.

W latach 2011-2021 Verena Ross pełniła funkcję dyrektora wykonawczego ESMA, kiedy to była odpowiedzialna za budowanie organizacji i nadzorowanie jej bieżącego funkcjonowania.

Wcześniej Verena zajmowała szereg wysokich stanowisk w brytyjskim Urzędzie Nadzoru Usług Finansowych (FSA) i była członkiem Komitetu Wykonawczego FSA. Verena dołączyła do FSA w 1998 roku, aby kierować biurem dyrektora generalnego podczas fazy powstawania urzędu, a w 2000 roku została na krótko oddelegowana jako doradca do Komisji Papierów Wartościowych i Kontraktów Futures w Hong Kongu. Zajmowała różne stanowiska w Pionie Rynków FSA i była szefem Pionu Strategii i Ryzyka, zanim została szefem Pionu Międzynarodowego.

Verena jest obywatelką Niemiec. Po studiach sinologicznych i ekonomicznych w Hamburgu, Taipei i Londynie (SOAS) rozpoczęła karierę w Banku Anglii w 1994 roku, gdzie pracowała jako ekonomista i nadzorca bankowy.

Zobacz debaty:

Verena Ross
Organizator
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partner Główny EKF
Partnerzy EKF
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy Instytucjonalni EKF
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy akademiccy
Poprzedni slajdNastępny slajd
Główni Partnerzy Medialni
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy medialni
Poprzedni slajdNastępny slajd
Wybierz wydarzenie
Europejski Kongres Finansowy10 - 12 czerwca 2024

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER!

W ramach newslettera przesyłać będziemy informacje o inicjatywach Samorządowego Kongresu Finansowego. Możesz spodziewać się także zaproszeń do udziału w debatach, ale również materiałów eksperckich w postaci komentarzy, artykułów czy raportów i filmów video.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji drogą elektroniczną (newsletter) i listowną na temat innych wydarzeń organizowanych przez Fundację Centrum Myśli Strategicznych. Zgoda jest obowiązkowa. Administratorem moich danych osobowych jest Fundacja Centrum Myśli Strategicznych z siedzibą ul. Stępińska 28, 00-739 Warszawa, e-mail: kontakt@fundacjacms.pl Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą w Warszawie przy ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa oraz prawo do przeniesienia danych.*

 

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie