W obliczu rosnącego kryzysu klimatycznego konieczne jest podejmowanie strategicznych, międzysektorowych działań w celu jego spowalniania oraz minimalizowania odczuwania dotychczasowych skutków. W tym kontekście kluczowe jest zaangażowanie i silna współpraca wielu podmiotów funkcjonujących na rynku. Banki pełnią tu kluczową rolę. Dzięki skali oddziaływania sektor finansowy jest w stanie kształtować odpowiednie przepływy finansowe (m. in. przez stosowanie czynników ESG w ocenie kredytowej i inwestycyjnej oraz oferowanie atrakcyjnych zielonych i zrównoważonych produktów). Jednocześnie banki dzięki swojej ekspertyzie, wewnętrznym know-how, szerokiej bazie klientów oraz rozbudowanej infrastrukturze są w stanie dotrzeć do milionów obywateli.

W panelu, organizowanym przez BNP Paribas Bank Polska S.A. oraz UN Global Compact Network Poland poruszone zostaną zagadnienia:

  • Wyzwania i szanse w zakresie wdrażania efektywności energetycznej i termomodernizacji
  • Skala wyzwań i potrzeby transformacji w różnych segmentach klienckich
  • Nowe regulacje na poziomie lokalnym, jak i Unii Europejskiej
  • Środki pomocowe i dotacyjne dla przedsiębiorstw
  • Konkurencyjność i efektywność kosztowa (w tym model kosztów unikniętych)
Organizator
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partner Główny EKF
Partnerzy EKF
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy Instytucjonalni EKF
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy akademiccy
Poprzedni slajdNastępny slajd
Główni Partnerzy Medialni
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy medialni
Poprzedni slajdNastępny slajd
Wybierz wydarzenie
Europejski Kongres Finansowy2-4 czerwca 2025

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER!

W ramach newslettera przesyłać będziemy informacje o inicjatywach Samorządowego Kongresu Finansowego. Możesz spodziewać się także zaproszeń do udziału w debatach, ale również materiałów eksperckich w postaci komentarzy, artykułów czy raportów i filmów video.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji drogą elektroniczną (newsletter) i listowną na temat innych wydarzeń organizowanych przez Fundację Centrum Myśli Strategicznych. Zgoda jest obowiązkowa. Administratorem moich danych osobowych jest Fundacja Centrum Myśli Strategicznych z siedzibą ul. Stępińska 28, 00-739 Warszawa, e-mail: kontakt@fundacjacms.pl Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą w Warszawie przy ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa oraz prawo do przeniesienia danych.*

 

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie