Tempo cyfryzacji gospodarki i praktycznie wszystkich obszarów naszego życia włączając w to relacje społeczne, stanowi dzisiaj główny powód, dla którego kwestie cyberryzyka, cyberzagrożeń i cyberbezpieczeństwa stale zyskują na znaczeniu.
Silny sektor finansowy stanowi o stabilności państwa oraz społeczeństwa. Banki są jednym z najważniejszych celów dla cyberprzestępców. Według raportu EY CEO Agenda cyberataki są wskazywane jako jedno z pięciu najważniejszych ryzyk dla biznesu, a wg innych badań sektor finansowy był drugim najczęstszym celem ataków ze strony państwowych aktorów, aż 27% ataków było skierowanych właśnie na ten sektor. Jego uczestnicy muszą mierzyć się z tymi wyzwaniami.

Widać też coraz wyraźniej nowe w technologii – sztuczna inteligencja, metaverse, blockchain, quantum computing – czy są to sprzymierzeńcy, czy groźne nieznane, które wymaga oswojenia?
Regulatorzy oraz prawodawcy dostrzegają ten problem i wprowadzają systemowe rozwiązania oraz wymagania mające na celu zaadresowanie tych wyzwań, nakładając na Banki wiele obowiązków w zakresie podnoszenia świadomości i przeciwdziałania nadużyciom w tym obszarze.

 

Kluczowe zagadnienia/tezy:

  1. Przeciw jakim głównym zagrożeniom w cyberprzestrzeni zbroją się Banki? Ataki zorganizowanych grup przestępczych, oszustwa internetowe, zagrożenia ze strony państw?
  2. Nowe technologie – jak się odnaleźć w skali wyzwań, które przed nami – biorąc pod uwagę obecną funkcjonalność i współzależność nowych technologii z czynnikami tworzącymi ramy ryzyka cybernetycznego?
  3. Czy jesteśmy gotowi na AI, Metaverse lub Quantum Computing? Czy wprowadzą nowe ryzyka? Jeśli tak, to jakie? Co na to regulatorzy?
  4. Banki jako prekursorzy stosowania nowych technologii – jak podchodzić do ich adopcji i wdrażania w sektorze? Czy jest możliwa współpraca z innymi sektorami w tej dziedzinie?
Organizator
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partner Główny EKF
Partnerzy EKF
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy Instytucjonalni EKF
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy akademiccy
Poprzedni slajdNastępny slajd
Główni Partnerzy Medialni
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy medialni
Poprzedni slajdNastępny slajd
Wybierz wydarzenie
Europejski Kongres Finansowy10 - 12 czerwca 2024

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER!

W ramach newslettera przesyłać będziemy informacje o inicjatywach Samorządowego Kongresu Finansowego. Możesz spodziewać się także zaproszeń do udziału w debatach, ale również materiałów eksperckich w postaci komentarzy, artykułów czy raportów i filmów video.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji drogą elektroniczną (newsletter) i listowną na temat innych wydarzeń organizowanych przez Fundację Centrum Myśli Strategicznych. Zgoda jest obowiązkowa. Administratorem moich danych osobowych jest Fundacja Centrum Myśli Strategicznych z siedzibą ul. Stępińska 28, 00-739 Warszawa, e-mail: kontakt@fundacjacms.pl Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą w Warszawie przy ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa oraz prawo do przeniesienia danych.*

 

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie