Panel poprzedzi krótkie wystąpienie keynote speakera z kierownictwa Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego poświęcone kwestiom wczesnego wykrywania i reagowania na działania hybrydowe na polskim i europejskim rynku finansowym w kontekście inwazji Rosji na Ukrainę.

Dyskusja będzie moderowana przez dyrektora ds. strategii bezpieczeństwa Microsoft. Paneliści, reprezentujący zarówno instytucje rządowe, jak i prywatne banki, będą proszeni o ocenę realności scenariusza, w którym sponsorowane przez wrogie państwo operacje wpływu z użyciem najnowszej technologii AI/ML doprowadzają do zakłócenia stabilności polskiego rynku kapitałowego (bankowego – np. zakłócenia w logistyce gotówki, upadek średniej wielkości banku lub giełdowego – np. panika inwestorów i krach na GPW). Celem panelu będzie racjonalna ocena zagrożeń wynikających z demokratyzacji technologii cyfrowych oraz próba zdefiniowania środków mitygujących ryzyko.

Organizator
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partner Główny EKF
Partnerzy EKF
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy Instytucjonalni EKF
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy akademiccy
Poprzedni slajdNastępny slajd
Główny Partner Medialny
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy medialni
Poprzedni slajdNastępny slajd
Wybierz wydarzenie
Europejski Kongres Finansowy10 - 12 czerwca 2024

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER!

W ramach newslettera przesyłać będziemy informacje o inicjatywach Samorządowego Kongresu Finansowego. Możesz spodziewać się także zaproszeń do udziału w debatach, ale również materiałów eksperckich w postaci komentarzy, artykułów czy raportów i filmów video.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji drogą elektroniczną (newsletter) i listowną na temat innych wydarzeń organizowanych przez Fundację Centrum Myśli Strategicznych. Zgoda jest obowiązkowa. Administratorem moich danych osobowych jest Fundacja Centrum Myśli Strategicznych z siedzibą ul. Stępińska 28, 00-739 Warszawa, e-mail: kontakt@fundacjacms.pl Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą w Warszawie przy ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa oraz prawo do przeniesienia danych.*

 

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie