Paweł Tymczyszyn

Wiceprezes Zarządu, Alior Bank
Paweł Tymczyszyn
Alior Bank

bio

W Zarządzie Alior Banku od listopada 2021 roku, odpowiedzialny obecnie za obszar technologii, prawny i ochrony danych. Wcześniej – dodatkowo odpowiedzialny za obszar operacji i systemów płatniczych oraz bezpieczeństwa. Pełni również funkcję Przewodniczącego Rady Nadzorczej Alior Leasing sp. z o.o. należącej do Grupy Kapitałowej Alior Banku.

Do 2021 roku Paweł Tymczyszyn był prokurentem i dyrektorem Pionu Usług Korporacyjnych w Banku Pekao S.A., gdzie zarządzał m.in. Departamentem Prawnym, Departamentem Zakupów, Departamentem Nieruchomości oraz Departamentem Obsługi Banku (logistyka). Wcześniej pełnił również funkcję: dyrektora zarządzającego Departamentem Prawnym wraz z obsługą Organów Korporacyjnych Banku i spółek grupy kapitałowej Pekao, a pierwotnie dyrektora zarządzającego Departamentem Kluczowych Restrukturyzacji i Windykacji w Banku Pekao S.A.

Jako menedżer Paweł Tymczyszyn zdobył prawie 20-letnie doświadczenie w nadzorze, zarządzaniu i doradztwie, pracując dla różnorodnych podmiotów, w tym dużych spółek publicznych z sektora bankowego, retail, ubezpieczeń, operacji czy przemysłu. Doświadczenie zdobywał również w doradztwie prawnym dla szeregu podmiotów gospodarczych oraz w kancelariach prawnych.

Jest radcą prawnym z wieloletnim doświadczeniem praktycznym. Specjalizuje się w korporacyjnym i regulacyjnym prawie spółek, prawie bankowym, prawie gospodarczym oraz w zakresie mitygacji ryzyk prawnych kluczowych transakcji kredytowych i finansowych, fuzji i przejęć, restrukturyzacji i windykacji, jak również w sporach cywilnych, nieruchomości, prawa pracy, ochrony dóbr i prawie prasowym.

Był współautorem części komentarza do Prawa bankowego (edycja 2022, red. P. Zapadko, A. Mikos-Sitek, wyd. Wolters Kluwer) oraz publikacji dotyczących prawa spółek i prawa bankowego w Monitorze Prawniczym, Monitorze Prawa Handlowego i Przeglądzie Prawa Handlowego. Był panelistą licznych konferencji ekonomicznych, gospodarczych, prawniczych i z zakresu nowoczesnych technologii.

Jest słuchaczem studiów podyplomowych z bankowości w Szkole Głównej Handlowej. Ukończył programy menedżerskie na Uniwersytecie Oxfordzkim w Said Business School: Artificial Intelligence, Executive Finance, Executive Leadership. Absolwent studiów podyplomowe Executive Master of Business Administration na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego oraz magisterskich studiów prawniczych na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Wcześniej ukończył Technikum Łączności w Krakowie na kierunku technik elektronik o specjalności elektroniczne maszyny i systemy cyfrowe.

Zobacz debaty:

Paweł Tymczyszyn
Alior Bank

Zobacz również

Organizator
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partner Główny EKF
Partnerzy EKF
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy Instytucjonalni EKF
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy akademiccy
Poprzedni slajdNastępny slajd
Główni Partnerzy Medialni
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy medialni
Poprzedni slajdNastępny slajd
Wybierz wydarzenie
Europejski Kongres Finansowy10 - 12 czerwca 2024

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER!

W ramach newslettera przesyłać będziemy informacje o inicjatywach Samorządowego Kongresu Finansowego. Możesz spodziewać się także zaproszeń do udziału w debatach, ale również materiałów eksperckich w postaci komentarzy, artykułów czy raportów i filmów video.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji drogą elektroniczną (newsletter) i listowną na temat innych wydarzeń organizowanych przez Fundację Centrum Myśli Strategicznych. Zgoda jest obowiązkowa. Administratorem moich danych osobowych jest Fundacja Centrum Myśli Strategicznych z siedzibą ul. Stępińska 28, 00-739 Warszawa, e-mail: kontakt@fundacjacms.pl Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą w Warszawie przy ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa oraz prawo do przeniesienia danych.*

 

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie