Magdalena Proga-Stępień

Członkini Zarządu Santander Bank Polska S.A.
Magdalena Proga-Stępień
Santander Bank Polska S.A.

bio

Magdalena Proga-Stępień pełni funkcję Członkini Zarządu kierującej Pionem Bankowości Detalicznej w Santander Bank Polska S.A., odpowiada za segmenty klienta indywidualnego, zamożnego i MŚP, rozwój produktów, CRM, digital i wszystkie kanały dystrybucji oraz Santander Leasing. Jest absolwentką Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie (Finanse i Bankowość oraz Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze i Polityczne) oraz posiada dyplom MBA uzyskany na Uniwersytecie Northwestern w Illinois, Kellogg School of Management.

Liderka z ponad 20-letnim doświadczeniem w zakresie transformacji sektora finansowego, zarządzania zmianą i rozwojem biznesu. Pasjonatka nowych technologii i digitalizacji, zwolenniczka różnorodności, integracji i przedsiębiorczości. Zarządzała dużymi organizacjami, odpowiadając za sprzedaż i dystrybucję, digital, rozwój produktów i marketing, CRM, IT i operacje oraz rozwój nowych biznesów w Polsce i za granicą. Prowadziła transformacje cyfrowe i biznesowe na dużą skalę, tworząc innowacyjne modele biznesowe, partnerstwa strategiczne i dynamiczne środowiska start-upowe. Projektowała i rozwijała nowe rozwiązania bankowości zdalnej oraz cyfrowe modele sprzedaży, w tym innowacyjne platformy internetowe i mobilne, budując omnikanałowe doświadczenia klientów.

Przed objęciem funkcji Członkini Zarządu, pełniła rolę Dyrektorki Dystrybucji Santander Bank Polska, odpowiadając za rozwój biznesu klienta indywidualnego, zamożnego i MŚP, jak również obszar CRM, rozwój i transformację modelu dystrybucji oraz transformację cyfrową. W latach 2015-2020 była związana z grupą kapitałową Alior Banku, gdzie między innymi zajmowała stanowisko Dyrektorki ds. Strategii w Alior Bank S.A. w Polsce oraz pełniła funkcję CEO T-Mobile Usługi Bankowe w Polsce i w Rumunii. Wcześniej Magda związana była z Citi Handlowy, gdzie pełniła rolę Dyrektorki Sprzedaży i Dystrybucji. W latach 2001-2011 w roli Partnerki McKinsey & Company zdobyła rozległe doświadczenie w doradztwie strategicznym w Polsce i w Europie. Wcześniej związana była także z Monitor Deloitte i KPMG oraz Bank Austria Creditanstalt. Magda posiada również kompetencje nadzorcze, które zdobyła jako Przewodnicząca Rady Nadzorczej Bancovo (2019-2020) oraz Członkini Rady Nadzorczej Generali PTE S.A. (2015-2020), a obecnie Santander Leasing.

Zobacz debaty:

Magdalena Proga-Stępień
Santander Bank Polska S.A.

Zobacz również

Organizator
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partner Główny EKF
Partnerzy EKF
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy Instytucjonalni EKF
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy akademiccy
Poprzedni slajdNastępny slajd
Wybierz wydarzenie
Europejski Kongres Finansowy10 - 12 czerwca 2024

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER!

W ramach newslettera przesyłać będziemy informacje o inicjatywach Samorządowego Kongresu Finansowego. Możesz spodziewać się także zaproszeń do udziału w debatach, ale również materiałów eksperckich w postaci komentarzy, artykułów czy raportów i filmów video.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji drogą elektroniczną (newsletter) i listowną na temat innych wydarzeń organizowanych przez Fundację Centrum Myśli Strategicznych. Zgoda jest obowiązkowa. Administratorem moich danych osobowych jest Fundacja Centrum Myśli Strategicznych z siedzibą ul. Stępińska 28, 00-739 Warszawa, e-mail: kontakt@fundacjacms.pl Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą w Warszawie przy ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa oraz prawo do przeniesienia danych.*

 

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie