Maike Hornung

Europe Crypto & Global CBDC Strategy Lead, Visa
Maike Hornung
Visa

bio

Odpowiedzialna za rozwój nowych rynków i produktów oraz ich komercjalizację w obszarze CBDC, w tym nawiązywanie relacji z bankami, fintechami, platformami wymiany krypto, regulatorami oraz podmiotami działającymi na infrastrukturze blockchain. Wspiera pilotażowe projekty z zakresu CBDC podejmowane przez Visa we współpracy z bankami centralnymi w Europie i innych regionach świata.

Wcześniej w ramach zespołu EU Government Engagement odpowiadała za relacje Visa z rządami, bankami centralnymi i organami nadzorczymi w Europie Środkowej. W tym czasie angażowała się w tworzenie wielu inicjatyw politycznych, m.in. rozporządzenia w sprawie rynków kryptoaktywów, opłat interchange, nielegalnego hazardu internetowego, ładowania pojazdów elektrycznych, a także silnego uwierzytelnienia klienta. Przed współpracą z Visa pracowała dla Fundacji Bertelsmann w obszarze inwestycji społecznych.

Uzyskała tytuł magistra w zakresie Public Services Policy and Management na King’s College w Londynie, a wcześniej tytuł licencjacki Maastricht University w zakresie studiów europejskich. Mieszka w Berlinie, chętnie podróżując po świecie.

Zobacz debaty:

Maike Hornung
Visa
Organizator
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partner Główny EKF
Partnerzy EKF
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy Instytucjonalni EKF
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy akademiccy
Poprzedni slajdNastępny slajd
Główni Partnerzy Medialni
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy medialni
Poprzedni slajdNastępny slajd
Wybierz wydarzenie
Europejski Kongres Finansowy10 - 12 czerwca 2024

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER!

W ramach newslettera przesyłać będziemy informacje o inicjatywach Samorządowego Kongresu Finansowego. Możesz spodziewać się także zaproszeń do udziału w debatach, ale również materiałów eksperckich w postaci komentarzy, artykułów czy raportów i filmów video.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji drogą elektroniczną (newsletter) i listowną na temat innych wydarzeń organizowanych przez Fundację Centrum Myśli Strategicznych. Zgoda jest obowiązkowa. Administratorem moich danych osobowych jest Fundacja Centrum Myśli Strategicznych z siedzibą ul. Stępińska 28, 00-739 Warszawa, e-mail: kontakt@fundacjacms.pl Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą w Warszawie przy ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa oraz prawo do przeniesienia danych.*

 

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie