Marek Król

partner, szef Praktyki Bankowość i Finanse, ekspert z kancelarii Kochański & Partners
Marek Król
Kochański & Partners

bio

Marek jest ekspertem z zakresu bankowości, finansów i międzynarodowych stosunków gospodarczych. Doświadczenie zawodowe zdobywał w międzynarodowych kancelariach oraz pracując dla instytucji finansowych, w tym dla największych polskich i zagranicznych banków takich jak Pekao, PKO BP, Alior Bank, Bank Millennium, Raiffeisen, Credit Agricole, BNP Paribas, Deutsche Bank, Nordea, Bank Ochrony Środowiska, Bank of America, Citibank, Eurohypo AG, EBRD oraz EBI. Reprezentował zarówno banki jak i kredytobiorców w projektach z sektora energetyki, infrastruktury wodnej i gazowej, sektora petrochemicznego i drogowego, telekomunikacji i nieruchomości komercyjnych.

Reprezentował spółki z sektora energetycznego, chemicznego i paliwowego przy modernizacji infrastruktury produkcyjnej i sieciowej. Ponadto doradzał w projektach inwestycyjnych i infrastrukturalnych, w transakcjach nieruchomościowych oraz PPP i M&A. Związany był także ze spółkami z sektora IT. Uczestniczył w szkoleniach organizowanych przez wydziały prawa w Nowym Jorku, Brukseli, Amsterdamie, Barcelonie, Frankfurcie, Rzymie i w Londynie. Często prowadził też wykłady oraz panele na kongresach gospodarczych.

Był odpowiedzialny wraz z zespołem radców prawnych za obsługę prawną Departamentu Project Finance jednego z największych banków w Polsce. Uczestniczył w transakcjach z zakresu: shipping finance (finansowanie budowy statków handlowych dla armatorów niemieckich, cypryjskich i skandynawskich), aircraft financing oraz w transakcjach finansowania budowy pierwszych, największych w Polsce biurowców i hoteli dla międzynarodowych sieci hotelowych.

Uczestniczył w przygotowywaniu dla banków nowych produktów bankowych takich jak cash pooling, bancasurance i assurefinance, faktoring. Przygotowywał i opracowywał wdrożenia regulaminów bankowych obejmujących całą działalność produktową banków. Świadczył usługi prawne przy tworzeniu pierwszego w Polsce banku internetowego. Doradzał bankom zagranicznym finansującym transakcje swoich klientów przy zakupie aktywów przemysłowych w Polsce.
Głównymi zakresami praktyki Marka są: project finance, finansowanie nieruchomości, leveraged finance, MBO, LBO, restrukturyzacje, emisja obligacji korporacyjnych, transakcje zakupu spółek, fuzje i przejecia, EBA, kredyty syndykowane, structured finance, leasing, factoring.

Zobacz debaty:

Marek Król
Kochański & Partners

Zobacz również

Organizator
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partner Główny EKF
Partnerzy EKF
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy Instytucjonalni EKF
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy akademiccy
Poprzedni slajdNastępny slajd
Wybierz wydarzenie
Europejski Kongres Finansowy10 - 12 czerwca 2024

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER!

W ramach newslettera przesyłać będziemy informacje o inicjatywach Samorządowego Kongresu Finansowego. Możesz spodziewać się także zaproszeń do udziału w debatach, ale również materiałów eksperckich w postaci komentarzy, artykułów czy raportów i filmów video.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji drogą elektroniczną (newsletter) i listowną na temat innych wydarzeń organizowanych przez Fundację Centrum Myśli Strategicznych. Zgoda jest obowiązkowa. Administratorem moich danych osobowych jest Fundacja Centrum Myśli Strategicznych z siedzibą ul. Stępińska 28, 00-739 Warszawa, e-mail: kontakt@fundacjacms.pl Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą w Warszawie przy ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa oraz prawo do przeniesienia danych.*

 

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie