Marek Rozkrut

Partner i Główny Ekonomista EY na Unię Europejską i region CESA (Centralna i Południowo-Wschodnia Europa oraz Azja Środkowa)
Marek Rozkrut
EY Polska

bio

Marek Rozkrut jest Partnerem i Głównym Ekonomistą EY na UE i region CESA oraz Liderem Zespołu Analiz Ekonomicznych w regionie EMEIA (Europa, Bliski Wschód, Indie, Afryka). Specjalizuje się m. in. w: ocenie ekonomicznych skutków regulacji, w tym w obszarze polityki klimatycznej, analizach i prognozach makroekonomicznych oraz sektorowych, badaniach nad szarą strefą, ocenie efektów rozwiązań promujących płatności elektroniczne, a także w analizach przestrzennych i analityce zachowania konsumentów. Marek Rozkrut nadzorował setki projektów zrealizowanych w ok. 50 krajach. Jest także Liderem Programu EY „Sprawne Państwo”.

W latach 2012-2015 Marek Rozkrut był adiunktem w Katedrze Finansów Międzynarodowych, w Szkole Głównej Handlowej.

W latach 2009-2012 był Dyrektorem Departamentu Polityki Finansowej, Analiz i Statystyki w Ministerstwie Finansów. Był przewodniczącym polskiej delegacji w Komitecie Polityki Ekonomicznej OECD oraz przewodniczył pracom Międzyinstytucjonalnego Zespołu Roboczego do spraw Makroekonomicznych. Jest współtwórcą tzw. stabilizującej reguły wydatkowej.

W latach 2002-2009 pracował w Narodowym Banku Polskim, wpierw w Departamencie Analiz Makroekonomicznych i Strukturalnych, a następnie jako kierujący Zespołem Badań i Analiz Zagranicznych.

Marek Rozkrut jest autorem licznych badań oraz publikacji krajowych i zagranicznych z tematyki obejmującej politykę pieniężną, finanse międzynarodowe, finanse publiczne oraz szarą strefę. Tytuł magistra oraz doktora nauk ekonomicznych uzyskał, odpowiednio, na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie oraz w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Stypendysta Grand Valley State University (Michigan, USA) oraz Hiroshima University of Economics, w Japonii.

Zobacz debaty:

Marek Rozkrut
EY Polska

Zobacz również

Organizator
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partner Główny EKF
Partnerzy EKF
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy Instytucjonalni EKF
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy akademiccy
Poprzedni slajdNastępny slajd
Wybierz wydarzenie
Europejski Kongres Finansowy10 - 12 czerwca 2024

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER!

W ramach newslettera przesyłać będziemy informacje o inicjatywach Samorządowego Kongresu Finansowego. Możesz spodziewać się także zaproszeń do udziału w debatach, ale również materiałów eksperckich w postaci komentarzy, artykułów czy raportów i filmów video.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji drogą elektroniczną (newsletter) i listowną na temat innych wydarzeń organizowanych przez Fundację Centrum Myśli Strategicznych. Zgoda jest obowiązkowa. Administratorem moich danych osobowych jest Fundacja Centrum Myśli Strategicznych z siedzibą ul. Stępińska 28, 00-739 Warszawa, e-mail: kontakt@fundacjacms.pl Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą w Warszawie przy ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa oraz prawo do przeniesienia danych.*

 

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie