W czasie, gdy zrównoważony rozwój, diverisity & inclusion oraz pracowniczy wellbeing stały się jednym z kluczowych elementów zarządzania, coraz więcej przedsiębiorstw deklaruje swój udział i działania na rzecz środowiska, różnorodności w miejscu pracy i zabezpieczania dobrostanu pracowniczego. Społeczna odpowiedzialność cieszy się dużą popularnością – pracodawcy i pracownicy zwracają większą uwagę na kwestie związane ze zrównoważonym rozwojem. Wiele firm wprowadza programy rozwijające inicjatywy przynoszące pozytywny wpływ na społeczeństwo i środowisko, neutralizujące jednocześnie negatywny efekt oddziaływania samych przedsiębiorstw. Niemniej jednak wiele deklaracji pozostaje na papierze, a wiele działań jest pozornych. Negatywne przykłady greenwashingu i ESG washingu zostają ujawnione i podane do publicznej dyskusji.

Tak dynamicznie zmieniająca się rzeczywistości determinuje konieczność podjęcia określonych działań w zakresie wypracowania systemowego podejścia do zagadnienia, szerzenia dobrych praktyk i właściwie mierzonych programów, co pozwoli w pełni wykorzystać potencjał firm w zakresie działań. Fundamentalnym celem debaty jest rozmowa ekspertów na temat optymalnych i skutecznych kierunków działania, a także propagowanie dobrych praktyk w zakresie ekologii, rozwoju społecznego, różnorodności w miejscu pracy i świadczeń pracowniczych.

Organizator
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partner Główny EKF
Partnerzy EKF
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy Instytucjonalni EKF
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy akademiccy
Poprzedni slajdNastępny slajd
Główni Partnerzy Medialni
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy medialni
Poprzedni slajdNastępny slajd
Wybierz wydarzenie
Europejski Kongres Finansowy2-4 czerwca 2025

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER!

W ramach newslettera przesyłać będziemy informacje o inicjatywach Samorządowego Kongresu Finansowego. Możesz spodziewać się także zaproszeń do udziału w debatach, ale również materiałów eksperckich w postaci komentarzy, artykułów czy raportów i filmów video.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji drogą elektroniczną (newsletter) i listowną na temat innych wydarzeń organizowanych przez Fundację Centrum Myśli Strategicznych. Zgoda jest obowiązkowa. Administratorem moich danych osobowych jest Fundacja Centrum Myśli Strategicznych z siedzibą ul. Stępińska 28, 00-739 Warszawa, e-mail: kontakt@fundacjacms.pl Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą w Warszawie przy ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa oraz prawo do przeniesienia danych.*

 

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie