Tylko ok. 10% – 30% transformacji (technologicznych, organizacyjnych) jest przeprowadzona z sukcesem. Badania EY i University of Oxford’s Saïd Business School podpowiadają, dlaczego tak się dzieje. Okazuje się, że jednym z najbardziej istotnych elementów zmiany jest zadbanie o i ich emocje w procesie transformacji. Podejście to nazywamy Humans@Center. Główne wnioski z badania EY i University of Oxford:

  • elementy decydujące o sukcesie / porażce projektów transformacyjnych,
  • elementy zarządzania emocjami, które decydują o sukcesie,
  • postawa managerów w zmianie, która wspomaga transformację.

Rekomendowane przez EY podejście Humans@Center jest zbieżne ze strategią ESG wdrażaną obecnie przez wiele organizacji w szczególności banki, w której oprócz czynników środowiskowych i związanych z ładem korporacyjny istotna jest również perspektywa społeczna tzw. „S” ., w tym pracowników. Dla nowoczesnej organizacji takie elementy polityki HR jak zapewnienie różnorodności i inkluzywności oraz równości płci w procesach HR, a także dbałość o dobrostan pracowników, jest oczywistością, bez której nie można zbudować sukcesu w długiej perspektywie.

Wybierz wydarzenie
Europejski Kongres Finansowy2-4 czerwca 2025

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER!

W ramach newslettera przesyłać będziemy informacje o inicjatywach Samorządowego Kongresu Finansowego. Możesz spodziewać się także zaproszeń do udziału w debatach, ale również materiałów eksperckich w postaci komentarzy, artykułów czy raportów i filmów video.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji drogą elektroniczną (newsletter) i listowną na temat innych wydarzeń organizowanych przez Fundację Centrum Myśli Strategicznych. Zgoda jest obowiązkowa. Administratorem moich danych osobowych jest Fundacja Centrum Myśli Strategicznych z siedzibą ul. Stępińska 28, 00-739 Warszawa, e-mail: kontakt@fundacjacms.pl Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą w Warszawie przy ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa oraz prawo do przeniesienia danych.*

 

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie