Dyskusja na kanwie raportu Capital Strategy i Klubu Jagiellońskiego pt. „Skąd się wezmą przyszli czempioni polskiej gospodarki? Znaczenie rynku kapitału włascicielskiego dla rozwoju polskiej gospodarki” 

Kluczowe zagadnienia

  •  Silny krajowy rynek kapitałowy jako warunek ukształtowania w Polsce modelu gospodarki rynkowej, która nie będzie miała charakteru peryferyjnego tzn. nie będzie zdominowana przez firmy zagraniczne lub firmy państwowe, lecz będzie posiadać silny segment firm prywatnych, mających swoje centrale i faktyczne centra kompetencji w kraju, a jednocześnie zdolnych do ekspansji międzynarodowej.
  •  Przykłady świadczące o sile polskich przedsiębiorców i firm oraz o potencjale, słabościach, paradoksach i wyzwaniach polskiego rynku kapitałowego
  •  Komplementarność i synergie między segmentem publicznym rynku kapitałowego a segmentem niepublicznym (private equity i venture capital).
  •  Anomalie regulacyjne dotyczące funkcjonowania w Polsce private equity i venture capital.
  •  Warunki funkcjonowania i niejasna przyszłość OFE jako kluczowy strukturalny problem rynku, który podważa również zaufanie do programu PPK.
  •  Wyzwania dla funkcjonowania branży towarzystw funduszy inwestycyjnych, pełniącej kluczową rolę w zamianie oszczędności gospodarstw domowych na inwestycje na rynku kapitałowym.
  •  Wyzwania dla przyszłości domów i biur maklerskich, które pełnią istotną rolę w procesie pozyskiwania przez spółki finansowania na publicznym rynku kapitałowym, jak również bezpośrednim dostępie inwestorów indywidualnych do rynku kapitałowego.
  •  Wyzwania w aktualnej pozycji i funkcjonowaniu GPW.
  •  Wyzwania związane z polityką regulacyjną i nadzorczą oraz problemy z egzekucją prawa.
Organizator
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partner Główny EKF
Partnerzy EKF
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy Instytucjonalni EKF
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy akademiccy
Poprzedni slajdNastępny slajd
Główni Partnerzy Medialni
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy medialni
Poprzedni slajdNastępny slajd
Wybierz wydarzenie
Europejski Kongres Finansowy2-4 czerwca 2025

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER!

W ramach newslettera przesyłać będziemy informacje o inicjatywach Samorządowego Kongresu Finansowego. Możesz spodziewać się także zaproszeń do udziału w debatach, ale również materiałów eksperckich w postaci komentarzy, artykułów czy raportów i filmów video.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji drogą elektroniczną (newsletter) i listowną na temat innych wydarzeń organizowanych przez Fundację Centrum Myśli Strategicznych. Zgoda jest obowiązkowa. Administratorem moich danych osobowych jest Fundacja Centrum Myśli Strategicznych z siedzibą ul. Stępińska 28, 00-739 Warszawa, e-mail: kontakt@fundacjacms.pl Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą w Warszawie przy ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa oraz prawo do przeniesienia danych.*

 

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie