Anna Fotyga

Poseł do Parlamentu Europejskiego
Anna Fotyga
Parlament Europejski

bio

Poseł do Parlamentu Europejskiego (PiS) VI, VIII i IX kadencji, członek Komisji Spraw Zagranicznych PE, koordynator do spraw zagranicznych Grupy Europejskich Konserwatystów i Reformatorów w PE, członek stałej Podkomisji Bezpieczeństwa i Obrony PE, w latach 2014-2019 jej przewodnicząca; członek Delegacji PE do spraw stosunków ze Zgromadzeniem Parlamentarnym NATO, Delegacji PE UE-Armenia, UE-Azerbejdżan oraz UE-Gruzja oraz Zgromadzenia Parlamentarnego Euronest.

Członek, a następnie szef Biura Międzynarodowego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność” w latach 80-tych i 90-tych. Po 1992 r. pełniła wiele funkcji publicznych, w tym funkcję wiceprezydenta Gdańska (2002-2004). Dyrektor Departamentu Spraw Zagranicznych w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów (w rządzie Jerzego Buzka). Minister Spraw Zagranicznych RP w latach 2006-2007, następnie Szef Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego (2007-2008). Od 2006 do 2010 członek Rady Bezpieczeństwa Narodowego. Poseł na Sejm RP (2011-2014). Jeden z 10 ekspertów Grupy Refleksyjnej NATO, powołanej przez sekretarza generalnego NATO Jensa Stoltenberga celem rozpoczęcia prac nad reformą Sojuszu Północnoatlantyckiego.

Anna Fotyga
Parlament Europejski

Zobacz również

Organizator
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partner Główny EKF
Partnerzy EKF
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy Instytucjonalni EKF
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy akademiccy
Poprzedni slajdNastępny slajd
Wybierz wydarzenie
Europejski Kongres Finansowy10 - 12 czerwca 2024

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER!

W ramach newslettera przesyłać będziemy informacje o inicjatywach Samorządowego Kongresu Finansowego. Możesz spodziewać się także zaproszeń do udziału w debatach, ale również materiałów eksperckich w postaci komentarzy, artykułów czy raportów i filmów video.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji drogą elektroniczną (newsletter) i listowną na temat innych wydarzeń organizowanych przez Fundację Centrum Myśli Strategicznych. Zgoda jest obowiązkowa. Administratorem moich danych osobowych jest Fundacja Centrum Myśli Strategicznych z siedzibą ul. Stępińska 28, 00-739 Warszawa, e-mail: kontakt@fundacjacms.pl Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą w Warszawie przy ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa oraz prawo do przeniesienia danych.*

 

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie