Piotr Całbecki

Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego
Piotr Całbecki
Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego

bio

Piotr Franciszek Całbecki (ur. 4 października 1967 w Toruniu)
absolwent Wydziału Biologii i Nauk o Ziemi Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.
W latach 1998-2002 zasiadał w Radzie Miasta i Zarządzie Miasta Torunia.

Od 2006 roku przez cztery kadencje stoi na czele Zarządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Mandat radnego województwa zdobywał z największą liczbą głosów w Kujawsko-Pomorskiem, a w ostatnich wyborach samorządowych w 2018 roku uzyskał jeden z najwyższych wyników w kraju.

Od 2012 roku Członek – Zastępca w Europejskim Komitecie Regionów. W latach 2015-2020 zasiadał w Narodowej Radzie Rozwoju. Jest członkiem Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego.

Odznaczony m.in. Złotym Krzyżem Zasługi pierwszego stopnia za szczególne osiągnięcia na rzecz rozwoju samorządu w Polsce, Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski oraz medalem „Za zasługi dla Obronności Kraju”.

W odpowiedzi na pojawienie się epidemii koronawirusa samorząd województwa na czele z marszałkiem Piotrem Całbeckim uruchomił wart 910 mln złotych pakiet antykryzysowy, dzięki którym środki pomocowe konsekwentnie trafiają do placówek medycznych, instytucji wsparcia społecznego i podmiotów gospodarczych (w tym branży gastronomicznej i fitness).

Jest żonaty, ma trzy córki.

Piotr Całbecki
Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego

Zobacz również

Wybierz wydarzenie
Europejski Kongres Finansowy2-4 czerwca 2025

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER!

W ramach newslettera przesyłać będziemy informacje o inicjatywach Samorządowego Kongresu Finansowego. Możesz spodziewać się także zaproszeń do udziału w debatach, ale również materiałów eksperckich w postaci komentarzy, artykułów czy raportów i filmów video.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji drogą elektroniczną (newsletter) i listowną na temat innych wydarzeń organizowanych przez Fundację Centrum Myśli Strategicznych. Zgoda jest obowiązkowa. Administratorem moich danych osobowych jest Fundacja Centrum Myśli Strategicznych z siedzibą ul. Stępińska 28, 00-739 Warszawa, e-mail: kontakt@fundacjacms.pl Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą w Warszawie przy ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa oraz prawo do przeniesienia danych.*

 

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie