Dorota Karczewska

radca prawny, partner w kancelarii WKB Wierciński, Kwieciński, Baehr
Dorota Karczewska
WKB Wierciński, Kwieciński, Baehr

bio

Ekspert w dziedzinie prawa konsumenckiego i prawa konkurencji (rekomendacja w The Legal 500 EMEA). Dwukrotnie znalazła się w gronie „50 najbardziej wpływowych prawników” w Polsce według rankingu Dziennika Gazety Prawnej. W „Rankingu kancelarii prawniczych 2020” dziennika Rzeczpospolita uzyskała rekomendację indywidualną w dziedzinie „Sprawy konsumenckie.”

W latach 2014-2019 pełniła funkcję wiceprezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, w którym pracowała łącznie 21 lat. Jako wiceprezes UOKiK była odpowiedzialna za pion konsumencki, w tym  m. in. za egzekwowanie prawa konsumenckiego na rynkach finansowych.

Uczestniczyła w procesie legislacyjnym na poziomie krajowym i europejskim.

Aktualnie doradza firmom m.in. z sektorów: finansowego, e-commerce, w tym platformom internetowym, energetycznego w zakresie prawa konsumenckiego oraz reprezentuje je w postępowaniach przed Prezesem UOKiK i innymi organami administracji publicznej oraz w postępowaniach sądowych. Prowadzi również szkolenia i warsztaty.

Jest redaktorką i współautorką publikacji w dziedzinie prawa konsumenckiego i prawa konkurencji.

Dorota Karczewska
WKB Wierciński, Kwieciński, Baehr

Zobacz również

Wybierz wydarzenie
Europejski Kongres Finansowy2-4 czerwca 2025

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER!

W ramach newslettera przesyłać będziemy informacje o inicjatywach Samorządowego Kongresu Finansowego. Możesz spodziewać się także zaproszeń do udziału w debatach, ale również materiałów eksperckich w postaci komentarzy, artykułów czy raportów i filmów video.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji drogą elektroniczną (newsletter) i listowną na temat innych wydarzeń organizowanych przez Fundację Centrum Myśli Strategicznych. Zgoda jest obowiązkowa. Administratorem moich danych osobowych jest Fundacja Centrum Myśli Strategicznych z siedzibą ul. Stępińska 28, 00-739 Warszawa, e-mail: kontakt@fundacjacms.pl Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą w Warszawie przy ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa oraz prawo do przeniesienia danych.*

 

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie