Krzysztof Żuk

Prezydent Miasta Lublin
Krzysztof Żuk
Miasto Lublin

bio

wieloletni samorządowiec, wybrany przez mieszkańców trzykrotnie na Prezydenta Miasta Lublin. Doktor nauk ekonomicznych, pracownik naukowo-dydaktyczny na lubelskich uniwersytetach. Pracę na rzecz lokalnego samorządu rozpoczął w 1990 r.

Przewodniczący Rady Miasta Świdnik w latach 1990-1996. Od 2007 do 2009 r. pełnił funkcję Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa. Zastępca Prezydenta Miasta Lublin w latach 2006-2007 oraz 2009-2010. Po raz pierwszy na Prezydenta Miasta Lublin wybrany 5 grudnia 2010 r.

Od 1996 r. był dyrektorem Delegatury Ministra Skarbu Państwa w Lublinie, współpracował z Instytutem Badań nad Gospodarką Rynkową przy projektach badawczych dotyczących restrukturyzacji i prywatyzacji gospodarki komunalnej.

Krzysztof Żuk jest Wiceprezesem Związku Miast Polskich, członkiem Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego z ramienia Unii Metropolii Polskich oraz Współprzewodniczącym Zespołu Do Spraw Systemu Finansów Publicznych KWRiST.

 

Krzysztof Żuk
Miasto Lublin

Zobacz również

Wybierz wydarzenie
Europejski Kongres Finansowy2-4 czerwca 2025

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER!

W ramach newslettera przesyłać będziemy informacje o inicjatywach Samorządowego Kongresu Finansowego. Możesz spodziewać się także zaproszeń do udziału w debatach, ale również materiałów eksperckich w postaci komentarzy, artykułów czy raportów i filmów video.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji drogą elektroniczną (newsletter) i listowną na temat innych wydarzeń organizowanych przez Fundację Centrum Myśli Strategicznych. Zgoda jest obowiązkowa. Administratorem moich danych osobowych jest Fundacja Centrum Myśli Strategicznych z siedzibą ul. Stępińska 28, 00-739 Warszawa, e-mail: kontakt@fundacjacms.pl Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą w Warszawie przy ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa oraz prawo do przeniesienia danych.*

 

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie