,,Przez ostatnie 10 lat kraje regionu Trójmorza zasilane były szerokim strumieniem funduszy strukturalnych, sięgających niemal 2 proc. PKB*. To właśnie z tych pieniędzy finansowana była połowa inwestycji infrastrukturalnych w regionie. Po 2020 r. to źródło zacznie się zmniejszać w związku ze zmianą budżetu unijnego. W dekadzie do 2030 r. oznaczać to może nawet 80 mld zł mniej na finansowanie inwestycji w regionie. Tymczasem potrzeby infrastrukturalne cały czas rosną. Tylko zapotrzebowanie na inwestycje w sieci energetyczne w krajach Trójmorza ocenia się na 87 mld euro, z czego 26 mld euro na infrastrukturę gazową. Skąd więc wziąć brakujące środki?”

Czytaj więcej...

Zobacz również

Wybierz wydarzenie
Europejski Kongres Finansowy2-4 czerwca 2025

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER!

W ramach newslettera przesyłać będziemy informacje o inicjatywach Samorządowego Kongresu Finansowego. Możesz spodziewać się także zaproszeń do udziału w debatach, ale również materiałów eksperckich w postaci komentarzy, artykułów czy raportów i filmów video.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji drogą elektroniczną (newsletter) i listowną na temat innych wydarzeń organizowanych przez Fundację Centrum Myśli Strategicznych. Zgoda jest obowiązkowa. Administratorem moich danych osobowych jest Fundacja Centrum Myśli Strategicznych z siedzibą ul. Stępińska 28, 00-739 Warszawa, e-mail: kontakt@fundacjacms.pl Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą w Warszawie przy ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa oraz prawo do przeniesienia danych.*

 

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie