Sektorowe alianse strategiczne pozwalają na uruchomienie usług opartych na technologii w nowym modelu dostępności, który pozwala na uzyskanie korzyści niemożliwych do osiągnięcia w innej formule. W dyskusji panelowej, w której wezmą udział czołowi przedstawicieli sektora oraz eksperci dziedzinowi, przedstawimy model sektorowej wymiany danych na przykładzie Sektorowego Centrum Usług AML utworzonego przez KIR i ZBP we współpracy z największymi polskimi bankami. Przeanalizujemy czynniki o krytycznym wpływie na sukces tego przedsięwzięcia, w tym kwestie otoczenia prawnego, zaangażowanie i role wszystkich uczestniczących stron, a także dobór zakresu świadczonych usług. Uczestnicy debaty rozmawiać będą o korzyściach wynikających z funkcjonowania SCU_AML w kontekście całego sektora bankowego, z perspektywy pojedynczego banku, a także klienta banku. Zastanowimy się nad znaczeniem i funkcją danych pochodzących od banków: czy i jak wpływają na efektywność procesów AML? Czy będzie to prawdziwy „game changer” czy tylko kolejne źródło alertów? Spojrzymy także, jak koncepcja sektorowej wymiany danych w obszarze szeroko pojętego bezpieczeństwa, jest realizowana w innych krajach.

Organizator
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partner Główny EKF 2023
Partner honorowy EKF 2023
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy EKF 2023
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy Akademiccy EKF 2023
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partner Strategiczny Akademii EKF 2023
Poprzedni slajdNastępny slajd
Patronat Honorowy Akademii EKF
Partnerzy Akademii EKF 2023
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy Strategiczni I Forum Akademii EKF 2023
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy instytucjonalni Akademii EKF 2023
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partner medialny Akademii EKF 2023
Partnerzy Instytucjonalni EKF 2023
Poprzedni slajdNastępny slajd
Główni partnerzy medialni EKF 2023
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy medialni EKF 2023
Poprzedni slajdNastępny slajd
Wybierz wydarzenie
Europejski Kongres Finansowy10 - 12 czerwca 2024

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER!

W ramach newslettera przesyłać będziemy informacje o inicjatywach Samorządowego Kongresu Finansowego. Możesz spodziewać się także zaproszeń do udziału w debatach, ale również materiałów eksperckich w postaci komentarzy, artykułów czy raportów i filmów video.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji drogą elektroniczną (newsletter) i listowną na temat innych wydarzeń organizowanych przez Fundację Centrum Myśli Strategicznych. Zgoda jest obowiązkowa. Administratorem moich danych osobowych jest Fundacja Centrum Myśli Strategicznych z siedzibą ul. Stępińska 28, 00-739 Warszawa, e-mail: kontakt@fundacjacms.pl Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą w Warszawie przy ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa oraz prawo do przeniesienia danych.*

 

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie