Kryspin Sławek

Dyrektor Pionu Eksploatacji i Infrastruktury, PKO Bank Polski
Kryspin Sławek
PKO Bank Polski

bio

Ponad 25 lat doświadczenia zawodowego w branży IT, w tym 16 lat na stanowiskach kierowniczych.

Od 8 lat zajmuje wyższe stanowiska kierownicze zarządzając jednostkami utrzymania infrastruktury IT w największych instytucjach finansowo-ubezpieczeniowych w Polsce.

W PKO Banku Polskim pracuje od kwietnia 2023 roku jako Dyrektor Pionu odpowiedzialny za dostarczanie, utrzymanie i rozwój usług IT. Wcześniej przez 10 lat związany z PZU pełniąc rolę Dyrektora Utrzymania Systemów IT.

Obecnie w Banku odpowiedzialny za realizację działań strategicznych, projekty informatyczne, architekturę, projekty modernizacyjne oraz zarządzanie długiem technologicznym.

Doświadczenie zdobył realizując projekty zarówno po stronie dostawców usług IT jak i po stronie instytucji finansowo-ubezpieczeniowych.

Posiada osiągnięcia w zakresie transformacji organizacyjnej i technologicznej zarządzanych obszarów, ukierunkowane na poprawę efektywności operacyjnej i kosztowej.

W strukturach PZU współtworzył i zrealizował strategię modernizacji infrastruktury i działań operacyjnych IT, przeprowadził złożone projekty relokacji Ośrodków Przetwarzania Danych, zapewniając ciągłość działania usług.

Wdrożył z sukcesem Chmurę Prywatną, utworzył interdyscyplinarny zespół Cloud Center of Excellence oraz opracował strategię wejścia w usługi Chmury Publicznej.

Prywatnie pasjonat pieszych wędrówek po Karkonoszach i zabytkach Dolnego Śląska.

Kryspin Sławek
PKO Bank Polski

Zobacz również

Organizator
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partner Główny EKF
Partnerzy EKF
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy Instytucjonalni EKF
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy akademiccy
Poprzedni slajdNastępny slajd
Wybierz wydarzenie
Europejski Kongres Finansowy10 - 12 czerwca 2024

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER!

W ramach newslettera przesyłać będziemy informacje o inicjatywach Samorządowego Kongresu Finansowego. Możesz spodziewać się także zaproszeń do udziału w debatach, ale również materiałów eksperckich w postaci komentarzy, artykułów czy raportów i filmów video.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji drogą elektroniczną (newsletter) i listowną na temat innych wydarzeń organizowanych przez Fundację Centrum Myśli Strategicznych. Zgoda jest obowiązkowa. Administratorem moich danych osobowych jest Fundacja Centrum Myśli Strategicznych z siedzibą ul. Stępińska 28, 00-739 Warszawa, e-mail: kontakt@fundacjacms.pl Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą w Warszawie przy ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa oraz prawo do przeniesienia danych.*

 

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie