Paweł Kaczmarek

CISO & Cybersecurity Department Director, ING Bank Śląski
Paweł Kaczmarek
ING Bank Śląski

bio

W ciągu ponad 25-letniej kariery zajmował różne stanowiska – po stronie IT, jak i Biznesu.

Pracował w rolach związanych z rozwojem oprogramowania, infrastrukturą, architekturą technologiczną i korporacyjną, bezpieczeństwem oraz budowaniem i zarządzaniem zespołami technologicznymi w sektorze finansowym.

Przez ostatnie 11 lat w obszarze cyberbezpieczeństwa, podczas których głównym celem było zbudowanie funkcji cyberbezpieczeństwa i CISO oraz kultury bezpieczeństwa kolejno dla dwóch towarzystw ubezpieczeniowych. Od 2023 roku odpowiada za cyberbezpieczeństwo i ryzyko IT ING Banku Śląskiego.

Główne obszary zainteresowań w pracy to zarządzanie tożsamością, analiza zagrożeń, zarządzanie ryzykiem technologicznym i bezpieczeństwo infrastruktury.

Poza pracą – naraża się rodzinie i sąsiadom amatorsko grając na perkusji.

Paweł Kaczmarek
ING Bank Śląski

Zobacz również

Wybierz wydarzenie
Europejski Kongres Finansowy2-4 czerwca 2025

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER!

W ramach newslettera przesyłać będziemy informacje o inicjatywach Samorządowego Kongresu Finansowego. Możesz spodziewać się także zaproszeń do udziału w debatach, ale również materiałów eksperckich w postaci komentarzy, artykułów czy raportów i filmów video.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji drogą elektroniczną (newsletter) i listowną na temat innych wydarzeń organizowanych przez Fundację Centrum Myśli Strategicznych. Zgoda jest obowiązkowa. Administratorem moich danych osobowych jest Fundacja Centrum Myśli Strategicznych z siedzibą ul. Stępińska 28, 00-739 Warszawa, e-mail: kontakt@fundacjacms.pl Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą w Warszawie przy ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa oraz prawo do przeniesienia danych.*

 

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie