Rafał Matulewicz

Wiceprezes Zarządu, PKO TFI
Rafał Matulewicz
PKO TFI

bio

Absolwent Szkoły Głównej Handlowej w 2002 r. na kierunku Finanse i Bankowość. Stypendysta CEMS (Community of European Management Schools) w Stockholm School of Economics. Posiadacz brytyjskiej licencji inwestycyjnej FSA Financial Regulator („Approved Person”) w okresie zatrudnienia w Wielkiej Brytanii (2002-2009).
Posiada wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu funduszami oraz bankowości inwestycyjnej. W latach 2007-2009 był na stanowisku Dyrektora w departamencie zarządzania stopą procentową w Merrill Lynch w Londynie. W 2002-2007 zatrudniony w UBS Investment Bank (Londyn, Wielka Brytania) w roli „Associate Director” w pionie stopy procentowej i walut.
W PKO TFI od 2009 roku, Pionem Zarządzania Aktywami kieruje od 2012 roku, będąc zaangażowanym w codzienny nadzór nad ryzykiem inwestycyjnym wszystkich funduszy, zarówno w kategorii funduszy otwartych jak i zamkniętych. Członek Komitetu Inwestycyjnego oraz Komitetu Zarządzania Ryzykiem, mający bezpośredni wpływ na budowanie wizji zarządzania ryzykiem w firmie. W 2017 roku odegrał kluczową rolę w implementacji systemu zarządzania ryzykiem Murex. Osobisty udział zarówno w procesie tworzenia oferty produktowej PKO TFI, jak i w procesie sprzedaży produktów inwestycyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych.
Od 9 lipca 2021 roku pełni funkcję Wiceprezesa Zarządu nadzorującego podejmowanie decyzji inwestycyjnych w PKO TFI.

Rafał Matulewicz
PKO TFI

Zobacz również

Organizator
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partner Główny EKF
Partnerzy EKF
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy Instytucjonalni EKF
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy akademiccy
Poprzedni slajdNastępny slajd
Główni Partnerzy Medialni
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy medialni
Poprzedni slajdNastępny slajd
Wybierz wydarzenie
Europejski Kongres Finansowy10 - 12 czerwca 2024

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER!

W ramach newslettera przesyłać będziemy informacje o inicjatywach Samorządowego Kongresu Finansowego. Możesz spodziewać się także zaproszeń do udziału w debatach, ale również materiałów eksperckich w postaci komentarzy, artykułów czy raportów i filmów video.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji drogą elektroniczną (newsletter) i listowną na temat innych wydarzeń organizowanych przez Fundację Centrum Myśli Strategicznych. Zgoda jest obowiązkowa. Administratorem moich danych osobowych jest Fundacja Centrum Myśli Strategicznych z siedzibą ul. Stępińska 28, 00-739 Warszawa, e-mail: kontakt@fundacjacms.pl Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą w Warszawie przy ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa oraz prawo do przeniesienia danych.*

 

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie