Nowa rzeczywistość związana z pandemią rozbudziła oczekiwania konsumentów, przedsiębiorców oraz regulatora dotyczące realizacji płatności. 29 krajów, w tym Polska, zdecydowało się na podniesienie limitu dla transakcji zbliżeniowych bez PIN-u. Na koniec pierwszej połowy roku ponad 75% płatności kartami Visa w Europie dokonywano zbliżeniowo i przy użyciu telefonu lub zegarka, co stanowi skok o 20 proc. rok do roku. Gdyby nie pandemia, wzrost ten wynosiłby prawdopodobnie ok. 5 proc.

Przykład sektora e-commerce pokazał, że nowe okoliczności stworzyły dla wielu branż szansę na dynamiczny rozwój, czego dowodem jest wzrost transakcji w obszarze e-handlu. W czasie pandemii przyspieszył także rozwój polskiej bankowości online, która już wcześniej była jedną z najnowocześniejszych na świecie. Teraz banki stają natomiast przed wyzwaniem przygotowania swoich klientów na czekającą nas pod koniec grudnia ważną zmianę związaną z wymogiem silnego uwierzytelnienia.

Wydarzenia ostatnich miesięcy postawiły wiele kwestii pod znakiem zapytania, ale jedno jest pewne – ci, którzy umiejętnie dostosują się do nowych okoliczności i skorzystają z możliwości, które dają nowe technologie, zwiększą swoje szanse na wyjście z kryzysu obronną ręką i otworzą sobie drogę do rozwoju w nowej post-epidemicznej rzeczywistości.

Moderatorzy debaty:

 • Jakub Grzechnik, Dyrektor ds. rozwoju produktów w Europie Środkowo-Wschodniej, Visa

Uczestnicy debaty:

 • Wojciech Rybak, Członek Zarządu, Bank Millennium
 • Mirosław Skiba, Prezes Zarządu, SGB-Bank SA
 • Barbara Borgieł-Cury, Dyrektor Centrum Bankowości Codziennej, ING Bank Śląski
 • Joanna Erdman, Dyrektor ds. projektów strategicznych, mBank
 • Paweł Placzke, Dyrektor Departamentu Produktów Klienta Indywidualnego,  PKO BP

Kluczowe zagadnienia:

 • Wzrost znaczenia i zaufania do płatności cyfrowych w dobie dystansowania społecznego – potrzeba chwili czy trwała zmiana?
 • W jakim stopniu boom na e-commerce przyspieszył wprowadzanie tak wygodnych rozwiązań w płatnościach online, jak w przypadku powszechnie stosowanych w Polsce płatności zbliżeniowych?
 • W czasie pandemii banki w ekspresowym tempie wdrażały rozwiązania ułatwiające klientom korzystanie z usług finansowych i usprawniające zdalną obsługę klienta. Czy ten kierunek i tempo zmian staną się nowym standardem user experience w bankowości?
 • Pod koniec grudnia klientów banków czeka ważna zmiana związana z wymogiem silnego uwierzytelnienia – jak dobrze ich na to przygotować? Co stanowi największe wyzwanie?
 • Wygoda i bezpieczeństwo w korzystaniu z płatności – jak skutecznie pogodzić wymagania konsumentów i regulatora?
 • Mikroprzedsiębiorstwa i małe firmy to filar gospodarki – jak je skutecznie wspierać w przystosowaniu biznesu do sytuacji wywołanej pandemią?

 

Zobacz również

Organizator
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partner Główny EKF
Partnerzy EKF
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy Instytucjonalni EKF
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy akademiccy
Poprzedni slajdNastępny slajd
Główni Partnerzy Medialni
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy medialni
Poprzedni slajdNastępny slajd
Wybierz wydarzenie
Europejski Kongres Finansowy10 - 12 czerwca 2024

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER!

W ramach newslettera przesyłać będziemy informacje o inicjatywach Samorządowego Kongresu Finansowego. Możesz spodziewać się także zaproszeń do udziału w debatach, ale również materiałów eksperckich w postaci komentarzy, artykułów czy raportów i filmów video.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji drogą elektroniczną (newsletter) i listowną na temat innych wydarzeń organizowanych przez Fundację Centrum Myśli Strategicznych. Zgoda jest obowiązkowa. Administratorem moich danych osobowych jest Fundacja Centrum Myśli Strategicznych z siedzibą ul. Stępińska 28, 00-739 Warszawa, e-mail: kontakt@fundacjacms.pl Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą w Warszawie przy ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa oraz prawo do przeniesienia danych.*

 

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie