15 grudnia 2022 podczas konferencji Polskiej Agencji Prasowej na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie Europejski Kongres Finansowy przedstawił X edycję raportu „Makroekonomiczne wyzwania i prognozy dla Polski”. Raport powstał na podstawie odpowiedzi ponad 40 wybitnych polskich ekonomistów, ekspertów współpracujących z Europejskim Kongresem Finansowym. Na konferencji zaprezentowane zostały prognozy wybranych wskaźników makroekonomicznych, najważniejsze zagrożenia dla koniunktury gospodarczej w Polsce oraz dla stabilności systemu finansowego i dla wiarygodności złotego.

Podczas konferencji przedstawiono także najważniejsze rekomendacje dotyczące budowy nowego rynku kredytów mieszkaniowych. EKF we współpracy z UKNF i interesariuszami rynku opracował projekt przyszłego optymalnego rynku kredytów mieszkaniowych w Polsce. Projekt powstał na podstawie opinii ponad 70 ekspertów z banków, regulatorów, instytucji ochrony konsumenta, firm konsultingowych, środowiska akademickiego i deweloperów.

Ostatni temat konferencji dotyczył rekomendacji odnośnie do rozwoju rynku zarządzania wierzytelnościami oraz nadzoru publicznego. Rekomendacje te przygotowane zostały przez ekspertów EKF i KPMG.

 

Czytaj..

 

Zobacz również

Organizator
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partner Główny EKF
Partnerzy EKF
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy Instytucjonalni EKF
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy akademiccy
Poprzedni slajdNastępny slajd
Główni Partnerzy Medialni
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy medialni
Poprzedni slajdNastępny slajd
Wybierz wydarzenie
Europejski Kongres Finansowy2-4 czerwca 2025

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER!

W ramach newslettera przesyłać będziemy informacje o inicjatywach Samorządowego Kongresu Finansowego. Możesz spodziewać się także zaproszeń do udziału w debatach, ale również materiałów eksperckich w postaci komentarzy, artykułów czy raportów i filmów video.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji drogą elektroniczną (newsletter) i listowną na temat innych wydarzeń organizowanych przez Fundację Centrum Myśli Strategicznych. Zgoda jest obowiązkowa. Administratorem moich danych osobowych jest Fundacja Centrum Myśli Strategicznych z siedzibą ul. Stępińska 28, 00-739 Warszawa, e-mail: kontakt@fundacjacms.pl Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą w Warszawie przy ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa oraz prawo do przeniesienia danych.*

 

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie