Gościem honorowym tegorocznej konferencji Ubezpieczenia – Sprzedaż, Innowacje, Ryzyko będzie prof. Karel van Hulle. Wygłosi on wykład inauguracyjny nt. przyszłości sektora ubezpieczeń w Europie.
Profesor Karel Van Hulle wykłada na Wydziale Ekonomii i Biznesu Uniwersytetu w Leuven oraz na Wydziale Ekonomii Uniwersytetu Goethego we Frankfurcie. Jest przewodniczącym Komisji Nadzoru nad Konfliktami Interesów Europejskiego Instytutu Rynków Pieniężnych i członkiem zarządu Bermuda Monetary Authority. Od marca 2016 r. do kwietnia 2021 r. był członkiem Rady Nadzoru nad Interesem Publicznym. 
Karierę zawodową rozpoczął w Belgijskiej Komisji Bankowej (1976-1984), gdzie był odpowiedzialny za operacje nowo utworzonej belgijskiej Komisji ds. Standardów Rachunkowości.
Do Komisji Europejskiej dołączył w 1984 roku. Po przejęciu odpowiedzialności za standardy rachunkowości, sprawozdawczość finansową, audyt i prawo spółek, w tym ład korporacyjny, w 2004 r. został Dyrektorem ds. Ubezpieczeń i Emerytur, które to stanowisko piastował aż do przejścia na emeryturę w marcu 2013 roku. Jako Dyrektor ds. Ubezpieczeń i Emerytur był w szczególności odpowiedzialny za rozwój Solvency II i reprezentował KE w EIOPA oraz w Komitecie Technicznym IAIS. Prof. Van Hulle jest z wykształcenia prawnikiem. Studiował prawo na KU Leuven i w Marquette University Law School w Milwaukee (USA). Profesor Van Hulle został mianowany Distinguished International Lecturer in Accounting przez American Accounting Association w 1990 roku, Distinguished Fellow of the IAIS w 2013 roku oraz Honorary Fellow of the UK Institute and Faculty of Actuaries w 2014 roku.
Program                                           Rejestracja

Zobacz również

Organizator
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partner Główny EKF
Partnerzy EKF
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy Instytucjonalni EKF
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy akademiccy
Poprzedni slajdNastępny slajd
Główni Partnerzy Medialni
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy medialni
Poprzedni slajdNastępny slajd
Wybierz wydarzenie
Europejski Kongres Finansowy2-4 czerwca 2025

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER!

W ramach newslettera przesyłać będziemy informacje o inicjatywach Samorządowego Kongresu Finansowego. Możesz spodziewać się także zaproszeń do udziału w debatach, ale również materiałów eksperckich w postaci komentarzy, artykułów czy raportów i filmów video.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji drogą elektroniczną (newsletter) i listowną na temat innych wydarzeń organizowanych przez Fundację Centrum Myśli Strategicznych. Zgoda jest obowiązkowa. Administratorem moich danych osobowych jest Fundacja Centrum Myśli Strategicznych z siedzibą ul. Stępińska 28, 00-739 Warszawa, e-mail: kontakt@fundacjacms.pl Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą w Warszawie przy ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa oraz prawo do przeniesienia danych.*

 

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie