13 września 2021 uroczyście rozpoczęliśmy kolejną, już jedenastą edycję #EFCongress! W programie tegorocznego wydarzenia wysłuchamy ponad 200 znakomitych panelistów z Polski i zagranicy.

Dotychczas mieliśmy okazję uczestniczyć w oficjalnym otwarciu w wykonaniu Jan Krzysztof Bielecki, Przewodniczącego Rady Programowej Europejskiego Kongresu Finansowego i Magdaleny Czarzyńska-Jachim, Wiceprezydentki Miasta Sopotu, a także wystąpieniach Tadeusza Kościńskiego, Ministra Finansów, Funduszy i Polityki Regionalnej oraz Pawła Borysa, Prezesa Zarządu Polskiego Funduszu Rozwoju.

W dalszej części Kongresu, podczas debaty „Inflacja jako zagrożenie dla rozwoju gospodarczego”. Leszek Balcerowicz, Założyciel i przewodniczący rady think tanku Forum Obywatelskiego Rozwoju, Prezes Narodowego Banku Polskiego w latach 2001- 2007 powiedział, że “Nie należy mylić skali gospodarek. To co może być dobre dla USA, nie musi być dobre dla Polski. Podbita inflacja w USA to nie o samo, co podbita inflacja w Polsce”.

Dan Breznitz, Professor and Munk Chair of Innovation Studies at University of Toronto, podczas niezwykle interesującego wykładu „Innovation in Real Places. Strategies for Prosperity in an Unforgiving World” podkreślił, że innowacje to nie gadżety, a kompletne procesy zaczynające się od wizji i kończące na dystrybucji ich efektów. Zauważył również, że wzrost oparty na innowacjach jest jedyną drogą do osiągnięcia długoterminowego, stabilnego dobrobytu.

Hanna Zdanowska, Prezydent Miasta Łodzi, podczas debaty „Jak finansować politykę klimatyczną w miastach” podkreśliła, że mieszkańcy oczekują zmian ponieważ chcą żyć w rozwijających się w sposób zrównoważony, zielonych miastach. Zauważyła również, że lokalni włodarze są gotowi na to aby przeznaczyć duże środki na zieloną transformację, ale większość samorządów może mieć jednak problem z uzyskaniem finansowania. Podkreśliła również, że bardzo ważna jest także edukacja mieszkańców i zapobieganie ubóstwu energetycznemu.

Zachęcamy do śledzenia profili Europejskiego Kongresu Finansowego w social-mediach, gdzie na bieżąco zdajemy relację z debat i wypowiedzi Prelegentów EKF.

Kliknij

Zobacz również

Organizator
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partner Główny EKF
Partnerzy EKF
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy Instytucjonalni EKF
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy akademiccy
Poprzedni slajdNastępny slajd
Główni Partnerzy Medialni
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy medialni
Poprzedni slajdNastępny slajd
Wybierz wydarzenie
Europejski Kongres Finansowy2-4 czerwca 2025

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER!

W ramach newslettera przesyłać będziemy informacje o inicjatywach Samorządowego Kongresu Finansowego. Możesz spodziewać się także zaproszeń do udziału w debatach, ale również materiałów eksperckich w postaci komentarzy, artykułów czy raportów i filmów video.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji drogą elektroniczną (newsletter) i listowną na temat innych wydarzeń organizowanych przez Fundację Centrum Myśli Strategicznych. Zgoda jest obowiązkowa. Administratorem moich danych osobowych jest Fundacja Centrum Myśli Strategicznych z siedzibą ul. Stępińska 28, 00-739 Warszawa, e-mail: kontakt@fundacjacms.pl Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą w Warszawie przy ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa oraz prawo do przeniesienia danych.*

 

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie