Podczas współorganizowanego przez UKNF i EKF seminarium „Ryzyko i regulacje w sektorze bankowym”, które odbyło się w dniu wczorajszym, UKNF zapowiedział wprowadzenie nowego wymogu dot. finansowania długoterminowego (WFD) dla banków. Ma ono poprawić strukturę finansowania kredytów hipotecznych, a instrumentem do tego służącym powinny być hipoteczne listy zastawne, które zmniejszą ryzyko płynności, a jednocześnie umożliwią lepsze dopasowanie wrażliwość na ryzyko stopy procentowej pasywów i aktywów w bankach.

Zapis tego współczynnika dostępny jest na str. 6 prezentacji autorstwa Kamila Liberadzkiego, prof. SGH, Dyrektora Departamentu Rozwoju Regulacji w Urzędzie Komisji Nadzoru Finansowego oraz poniżej:

 

Zachęcamy także do obejrzenia nagrania z transmisji seminarium.

Zobacz również

Organizator
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partner Główny EKF
Partnerzy EKF
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy Instytucjonalni EKF
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy akademiccy
Poprzedni slajdNastępny slajd
Główni Partnerzy Medialni
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy medialni
Poprzedni slajdNastępny slajd
Wybierz wydarzenie
Europejski Kongres Finansowy2-4 czerwca 2025

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER!

W ramach newslettera przesyłać będziemy informacje o inicjatywach Samorządowego Kongresu Finansowego. Możesz spodziewać się także zaproszeń do udziału w debatach, ale również materiałów eksperckich w postaci komentarzy, artykułów czy raportów i filmów video.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji drogą elektroniczną (newsletter) i listowną na temat innych wydarzeń organizowanych przez Fundację Centrum Myśli Strategicznych. Zgoda jest obowiązkowa. Administratorem moich danych osobowych jest Fundacja Centrum Myśli Strategicznych z siedzibą ul. Stępińska 28, 00-739 Warszawa, e-mail: kontakt@fundacjacms.pl Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą w Warszawie przy ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa oraz prawo do przeniesienia danych.*

 

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie