Biznes kocha buzzwordy, a tych w czasach Ekonomii Nowego Internetu jest wiele. NFT, Web3, DeFi, Avatar Economy, Metaverse czy Blockchain – pod każdym z tych buzzwordów kryje się technologia czy zjawisko zmieniające aktualny kurs działania wielu firm. Część z tych zmian zakorzenia się na stałe, część mija, okazując się chwilową modą.

  • Dlaczego niektóre zjawiska w czasie rzeczywistym zmieniają biznes, a inne w krótkim czasie spadają ze „szczytu przesadzonych oczekiwań” w „dolinę rozczarowań” i nigdy jej już nie opuszczają? Jak odróżnić jedne od drugich?
  • Czemu niektóre z nich, mimo nietrafionej pierwotnej obietnicy rewolucji na rynku, zostają z nami na dłużej?
  • Czy krzywa cyklu hype’u ciągle jest stała i niezmienna – dziś, kiedy wszystko zdaje się dziać za szybko?
  • Dlaczego jedne tech-nowości porywają konsumentów, a drugie – przecząc zdrowemu rozsądkowi – są przez nich ignorowane?
  • Czy biznes może przygotować się na przyszłość, której nie można (?) sobie wyobrazić?

W ramach prezentacji otwierającej sesję zastanowimy się, jak szybkie tempo rozwoju najnowszych technologii wpływa na ich adopcję. Czy trzeba bać się sztucznej inteligencji? Czy warto już dzisiaj kupić gogle VR? Czy już wkrótce posiadać będziemy tylko to, co nabędziemy jako NFT?

Organizator
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partner Główny EKF
Partnerzy EKF
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy Instytucjonalni EKF
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy akademiccy
Poprzedni slajdNastępny slajd
Główny Partner Medialny
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy medialni
Poprzedni slajdNastępny slajd
Wybierz wydarzenie
Europejski Kongres Finansowy10 - 12 czerwca 2024

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER!

W ramach newslettera przesyłać będziemy informacje o inicjatywach Samorządowego Kongresu Finansowego. Możesz spodziewać się także zaproszeń do udziału w debatach, ale również materiałów eksperckich w postaci komentarzy, artykułów czy raportów i filmów video.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji drogą elektroniczną (newsletter) i listowną na temat innych wydarzeń organizowanych przez Fundację Centrum Myśli Strategicznych. Zgoda jest obowiązkowa. Administratorem moich danych osobowych jest Fundacja Centrum Myśli Strategicznych z siedzibą ul. Stępińska 28, 00-739 Warszawa, e-mail: kontakt@fundacjacms.pl Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą w Warszawie przy ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa oraz prawo do przeniesienia danych.*

 

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie