Ostatnie lata były dla sektora finansowego okresem pełnym wyzwań: najpierw pandemia COVID-19, potem niepokoje geopolityczne równolegle w kilku miejscach na świecie, w tym agresja Rosji na Ukrainie. Wszystko to spowodowało wzrost inflacji, spowolnienie gospodarcze oraz działania regulacyjne, z którymi banki musiały się zmierzyć i będą się jeszcze mierzyć w nadchodzących latach.

Rok 2022 pokazał w końcu bardzo dobre wyniki sektora bankowego w Europie. Według najnowszego raportu Kearney „Retail Banking Radar”, badającego niemal 100 instytucji w naszym regionie, banki zaraportowały najwyższy dochód na klienta, na pracownika oraz najniższy C/I od przynajmniej 5 lat. Te wyniki wymagały jednak ogromnego wysiłku. Patrząc w perspektywie 15 lat (od kryzysu finansowego 2007-2008), produktywność na pracownika wzrosła niemal dwukrotnie, a na oddział niemal trzykrotnie.

W Polsce fundamenty również wyglądały w zeszłym roku doskonale, choć na ostateczne wyniki wpływ miały rezerwy i odpisy dotyczące kredytów walutowych oraz wakacji kredytowych.

Agenda na kolejne lata wygląda szczególnie interesująco: Jak pogodzić „ogień” dalszego wzrostu efektywności (po ponad dekadzie jej dynamicznego zwiększania) z „wodą” konieczności coraz większej „klientocentryczności”: potrzeby doskonałego rozumienia potrzeb konkretnego klienta i zdolności dopasowania oferty i modelu działania do nich. O tym będą dyskutować uczestnicy panelu.

KLUCZOWE ZAGADNIENIA

  • Wysoka inflacja i stopy procentowe, spowolnienie gospodarcze, wyzwania na rynku hipotecznym – jak będą oddziaływać na sektor bankowy w latach 2023-2025?
  • Czy modele działania banków nadążają za zmieniającymi się oczekiwaniami klientów?
  • Jak dalej zwiększać efektywność po ponad dekadzie intensywnych działań w tym kierunku?
  • „Klientocentryczność”: co to znaczy i jak ją osiągnąć?
  • Zwinność, analityka danych i zaawansowane technologie: jakie mają znaczenie dla pogodzenia „ognia” z „wodą”?

 

Organizator
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partner Główny EKF
Partnerzy EKF
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy Instytucjonalni EKF
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy akademiccy
Poprzedni slajdNastępny slajd
Główni Partnerzy Medialni
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy medialni
Poprzedni slajdNastępny slajd
Wybierz wydarzenie
Europejski Kongres Finansowy10 - 12 czerwca 2024

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER!

W ramach newslettera przesyłać będziemy informacje o inicjatywach Samorządowego Kongresu Finansowego. Możesz spodziewać się także zaproszeń do udziału w debatach, ale również materiałów eksperckich w postaci komentarzy, artykułów czy raportów i filmów video.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji drogą elektroniczną (newsletter) i listowną na temat innych wydarzeń organizowanych przez Fundację Centrum Myśli Strategicznych. Zgoda jest obowiązkowa. Administratorem moich danych osobowych jest Fundacja Centrum Myśli Strategicznych z siedzibą ul. Stępińska 28, 00-739 Warszawa, e-mail: kontakt@fundacjacms.pl Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą w Warszawie przy ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa oraz prawo do przeniesienia danych.*

 

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie