Obserwujemy rewolucję w danych w ostatnich latach – firmy z sektora finansowego dążą do stania się data driven organisation. Celem jest podejmowanie świadomych, perspektywicznych decyzji. Widoczne jest to w automatyzacji procesów, oferowaniu nowych produktów, personalizacji usług czy nowoczesnych metodach zarządzania ceną i relacjami z klientami. Potencjał w danych zgromadzonych w firmach jak i danych pozyskanych ze źródeł zewnętrznych jest ogromny i wciąż mało wykorzystywany. Firmy napotykają liczne bariery w rozwoju, takie jak niska jakość danych, przestarzałe technologie czy brak narzędzi i wiedzy do zastosowania zaawansowanej analityki. Firmy, które pokonają te trudności zdobędą realną przewagę konkurencyjną.

Kluczowe zagadnienia / tezy:

  1. Czy dzisiejsze instytucje finansowe są instytucjami data-driven? Czy zyski z uwolnienia i wykorzystania danych są już widoczne?
  2. Jakie bariery napotykają instytucje finansowe w staniu się data driven organisation? Czy są to głównie problemy technologiczne czy może też inne, jak ludzkie, regulacyjne czy czysto biznesowe?
  3. Jak AI/ ML zmienia przyszłość sektora finansowego? Czy rewolucja już się dokonuje czy jest wciąż przed nami?
  4. Czy opłaca się nadal inwestować w technologie związane z danymi? Czy korzyści przewyższają koszty?
  5. Jakie dane są najbardziej wartościowe?
  6. Czy obserwujemy koniec tradycyjnych hurtowni danych i przejście do innych, nowoczesnych rozwiązań?
  7. Aby skutecznie zarządzać relacją z klientem musimy dobrze poznać naszego odbiorcę. Czy już znamy klientów?
Organizator
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partner Główny EKF
Partnerzy EKF
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy Instytucjonalni EKF
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy akademiccy
Poprzedni slajdNastępny slajd
Główni Partnerzy Medialni
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy medialni
Poprzedni slajdNastępny slajd
Wybierz wydarzenie
Europejski Kongres Finansowy2-4 czerwca 2025

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER!

W ramach newslettera przesyłać będziemy informacje o inicjatywach Samorządowego Kongresu Finansowego. Możesz spodziewać się także zaproszeń do udziału w debatach, ale również materiałów eksperckich w postaci komentarzy, artykułów czy raportów i filmów video.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji drogą elektroniczną (newsletter) i listowną na temat innych wydarzeń organizowanych przez Fundację Centrum Myśli Strategicznych. Zgoda jest obowiązkowa. Administratorem moich danych osobowych jest Fundacja Centrum Myśli Strategicznych z siedzibą ul. Stępińska 28, 00-739 Warszawa, e-mail: kontakt@fundacjacms.pl Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą w Warszawie przy ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa oraz prawo do przeniesienia danych.*

 

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie