Panel będzie okazją do pokazania przykładów dotyczących praktyki ubezpieczania nowej energii, jak rozwijają się produkty ubezpieczeniowe dotyczące nowopowstających technologii, np. sektora wodorowego czy magazynów energii. Będziemy poruszać kwestie m.in. dobrych praktyk dotyczących ubezpieczeniowych produktów zielonych. Będziemy mówić też o zagrożeniach związanych z „green washingiem” oraz o konieczności wypracowania standardów regulacyjnych dotyczących tego obszaru.

Przykładowe zagadnienia:

  • Rola zakładów ubezpieczeń jako ubezpieczycieli i inwestorów;
  • Zaangażowanie zakładów ubezpieczeń w realizację polityki ESG (produkty i inwestycje);
  • Wyzwania związane z oceną ryzyka w odniesieniu do nowych technologii;
  • Wyzwania związane z budowaniem pojemności w produktach finansowych, służących wspieraniu finansowania inwestycji oraz zabezpieczających ich należyte wykonanie.
Organizator
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partner Główny EKF
Partnerzy EKF
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy Instytucjonalni EKF
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy akademiccy
Poprzedni slajdNastępny slajd
Główni Partnerzy Medialni
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy medialni
Poprzedni slajdNastępny slajd
Wybierz wydarzenie
Europejski Kongres Finansowy2-4 czerwca 2025

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER!

W ramach newslettera przesyłać będziemy informacje o inicjatywach Samorządowego Kongresu Finansowego. Możesz spodziewać się także zaproszeń do udziału w debatach, ale również materiałów eksperckich w postaci komentarzy, artykułów czy raportów i filmów video.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji drogą elektroniczną (newsletter) i listowną na temat innych wydarzeń organizowanych przez Fundację Centrum Myśli Strategicznych. Zgoda jest obowiązkowa. Administratorem moich danych osobowych jest Fundacja Centrum Myśli Strategicznych z siedzibą ul. Stępińska 28, 00-739 Warszawa, e-mail: kontakt@fundacjacms.pl Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą w Warszawie przy ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa oraz prawo do przeniesienia danych.*

 

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie