Kluczowe zagadnienia:

  • Mega trendy kształtujące rynek PE w Polsce i CEE
  • Główni gracze na rynku PE w CEE, struktura i wielkość transakcji, największe transakcje PE w CEE w roku 2023
  • Finansowanie funduszy PE i perspektywy rozwoju tego rynku w Polsce
  • Jak MCI adresuje obecne szanse rynkowe i wspiera rozwój gospodarki cyfrowej oraz klimatycznej
  • Ekspansja cyfrowych czempionów w CEE – omówienie wyników kolejnej edycji projektu Digital Champions

Digitalizacja to najważniejsza szansa gospodarcza ostatnich 20 lat i zapewne kolejnych 20 lat. To olbrzymie pole do działalności dla private equity. Cyfryzacja rozlewa się powoli do każdej części gospodarki i życia. Przyczynia się do poprawy efektywności przedsiębiorstw, przyspiesza globalizację, tworzy nowe produkty i usługi. Jest niesamowitą szansą dla rozwoju Europy Centralnej i Wschodniej, szczególnie w kontekście tego co się dzieje za naszą wschodnią granicą.
W trakcie debaty przybliżona zostanie mapa rynku private equity w roku 2023 (transakcje, aktywne fundusze) oraz najnowsze obserwowane trendy na rynku PE w CEE.
Na panelu omówiona zostanie krótko strategia inwestycyjna, portfolio oraz wyniki MCI, oraz to jak MCI adresuje obecne szanse rynkowe i wspiera rozwój gospodarki cyfrowej oraz klimatycznej.
Chcemy również podzielić się wynikami ostatniej edycji ranking Digital Champions 2022. Z naszymi partnerami omówimy, jak wygląda dostępność finansowań bankowych dla podmiotów z rynku PE w Polsce na tle Europy Zachodniej.
W panelu wezmą̨ udział wybitni specjaliści z obszaru finansów, zarządzania funduszami, makroekonomiści oraz osoby, które pozostają blisko procesów związanych z pozyskiwaniem finansowania w tym sektorze.

Gospodarzami panelu są MCI Capital ASI S.A. oraz ING Bank Śląski S.A.

Organizator
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partner Główny EKF
Partnerzy EKF
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy Instytucjonalni EKF
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy akademiccy
Poprzedni slajdNastępny slajd
Główni Partnerzy Medialni
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy medialni
Poprzedni slajdNastępny slajd
Wybierz wydarzenie
Europejski Kongres Finansowy2-4 czerwca 2025

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER!

W ramach newslettera przesyłać będziemy informacje o inicjatywach Samorządowego Kongresu Finansowego. Możesz spodziewać się także zaproszeń do udziału w debatach, ale również materiałów eksperckich w postaci komentarzy, artykułów czy raportów i filmów video.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji drogą elektroniczną (newsletter) i listowną na temat innych wydarzeń organizowanych przez Fundację Centrum Myśli Strategicznych. Zgoda jest obowiązkowa. Administratorem moich danych osobowych jest Fundacja Centrum Myśli Strategicznych z siedzibą ul. Stępińska 28, 00-739 Warszawa, e-mail: kontakt@fundacjacms.pl Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą w Warszawie przy ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa oraz prawo do przeniesienia danych.*

 

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie