Eliza Przeździecka

Szkoła Główna Handlowa w Warszawie i Deloitte Polska
Eliza Przeździecka
Szkoła Główna Handlowa w Warszawie i Deloitte Polska

bio

Eliza Przeździecka jest profesorem SGH i starszą ekonomistką w Zespole Analiz Ekonomicznych. Posiada ponad 20-
letnie doświadczenie zawodowe w pracy analitycznej i badawczej, w sektorze prywatnym, akademickim oraz organizacjach pozarządowych. Jest autorką raportów o bezpośrednich inwestycjach zagranicznych, a także opracowań z zakresu makroekonomii, umiędzynarodowienia przedsiębiorstw i handlu międzynarodowego.
Przed dołączeniem do Deloitte była główną ekonomistką i kierownikiem badań ekonomicznych w Amerykańskiej Izbie Handlowej w Polsce. Zajmowała się analizą i oceną skali działalności inwestorów amerykańskich w Polsce, a także oceną klimatu inwestycyjnego współpracując m.in. z Ambasadą Stanów Zjednoczonych w Polsce.

Odbyła zagraniczne staże badawcze i dydaktyczne za granicą. Wykładała na Uniwersytecie w Trewirze (2009-2018) oraz na Uniwersytecie Ekonomicznym w Wiedniu (2019-2021). W l. 2019-2022 była członkiem Rady Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta.

Posiada stopień doktora habilitowanego nauk ekonomicznych. Ukończyła studia magisterskie w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Była słuchaczką studiów doktoranckich (IDEA – International Doctorate in Economic Analysis) na Uniwersytecie Autonoma w Barcelonie. Ukończyła również studia podyplomowe w SGH i w JFK School of Government na Uniwersytecie Harvarda. Jest stypendystką programów Komisji Europejskiej, Salzburg Seminar oraz Komisji Fulbrighta.

Eliza Przeździecka
Szkoła Główna Handlowa w Warszawie i Deloitte Polska

Zobacz również

Organizator
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partner Główny EKF
Partnerzy EKF
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy Instytucjonalni EKF
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy akademiccy
Poprzedni slajdNastępny slajd
Wybierz wydarzenie
Europejski Kongres Finansowy10 - 12 czerwca 2024

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER!

W ramach newslettera przesyłać będziemy informacje o inicjatywach Samorządowego Kongresu Finansowego. Możesz spodziewać się także zaproszeń do udziału w debatach, ale również materiałów eksperckich w postaci komentarzy, artykułów czy raportów i filmów video.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji drogą elektroniczną (newsletter) i listowną na temat innych wydarzeń organizowanych przez Fundację Centrum Myśli Strategicznych. Zgoda jest obowiązkowa. Administratorem moich danych osobowych jest Fundacja Centrum Myśli Strategicznych z siedzibą ul. Stępińska 28, 00-739 Warszawa, e-mail: kontakt@fundacjacms.pl Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą w Warszawie przy ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa oraz prawo do przeniesienia danych.*

 

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie