Petros Psyllos – elektronik, programista, innowator, przedsiębiorca. W ramach swojej działalności zajmuje się wdrażaniem nowoczesnych technologii, w tym m.in. zastosowaniami sztucznej inteligencji, wirtualnymi asystentami, human–computer interaction i ochroną zdrowia.
Za prace w dziedzinie wsparcia technicznego osób niepełnosprawnych został uznany przez amerykańską edycję Forbesa za jednego z 30 najlepszych europejskich innowatorów poniżej 30. r. ż. (Forbes 30 Under 30, 2017) oraz Massachusetts Institute of Technology Review za jednego z 10 najzdolniejszych młodych wynalazców w Polsce (2016). Jest laureatem New Europe 100 – listy wpływowych innowatorów w Europie Środkowo – Wschodniej wg Res Publica, Funduszu Wyszehradzkiego, Google i Financial Times (2017).
Laureat krajowego i finalista centralnego etapu Imagine Cup w Seattle w 2016 roku – reprezentował Polskę w największym konkursie technologicznym, organizowanym przez Microsoft. Nagrodzony przez World Invention Intellectual Property Associations i International Federation of Inventors’ Associations za “wybitne osiągnięcia w dziedzinie wynalazczości”. Za działalność innowacyjną został nagrodzony przez Chińskie Stowarzyszenie Innowacji, francuskie Ministerstwo Zdrowia i Spraw Społecznych oraz belgijskiego Ministra Budżetu i Funkcji Publicznej; złoty medalista m.in. 115. Targów Wynalazczości Concours Lépine we Francji oraz INPEX w USA. Laureat Podlaskiej Marki Roku w kat. Odkrycie. Dwukrotny laureat programu “Najlepsi z najlepszych” Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Ambasador Podlaskiej Gospodarki w kategorii Branża medyczna.
Petros Psyllos chciałby wykorzystywać nowoczesne technologie, aby osiągnąć pełny potencjał rozwoju człowieka. Założył laboratorium dostepnosc.pl, gdzie przy pomocy technologii wspiera osoby niepełnosprawne. Obecnie pracuje nad komercyjnymi projektami w dziedzinie elektroniki i AI. Był stypendystą stowarzyszenia Odkrywcy Diamentów oraz Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za “wybitne osiągnięcia w roku akademickim 2016/2017”. Były członek komisji ds. Innowacyjności i Współpracy z Gospodarką KRASP (2016-2020).
Występował jako prelegent podczas wielu krajowych i międzynarodowych konferencji naukowych, popularnonaukowych oraz dużych eventów firmowych. Jest autorem kursów multimedialnych z informatyki, a także prowadził i współtworzył programy telewizyjne o nowoczesnych technologiach i start-upach. Stale odwiedza programy telewizyjne i radiowe, popularyzując nowoczesne technologie i tłumacząc ich działanie.