Petros Psyllos

Elektronik, programista, innowator, przedsiębiorca
Petros Psyllos
Elektronik, programista, innowator, przedsiębiorca

bio

Petros Psyllos – elektronik, programista, innowator, przedsiębiorca. W ramach swojej działalności zajmuje się wdrażaniem nowoczesnych technologii, w tym m.in. zastosowaniami sztucznej inteligencji, wirtualnymi asystentami, human–computer interaction i ochroną zdrowia.

Za prace w dziedzinie wsparcia technicznego osób niepełnosprawnych został uznany przez amerykańską edycję Forbesa za jednego z 30 najlepszych europejskich innowatorów poniżej 30. r. ż. (Forbes 30 Under 30, 2017) oraz Massachusetts Institute of Technology Review za jednego z 10 najzdolniejszych młodych wynalazców w Polsce (2016). Jest laureatem New Europe 100 – listy wpływowych innowatorów w Europie Środkowo – Wschodniej wg Res Publica, Funduszu Wyszehradzkiego, Google i Financial Times (2017).

Laureat krajowego i finalista centralnego etapu Imagine Cup w Seattle w 2016 roku – reprezentował Polskę w największym konkursie technologicznym, organizowanym przez Microsoft. Nagrodzony przez World Invention Intellectual Property Associations i International Federation of Inventors’ Associations za “wybitne osiągnięcia w dziedzinie wynalazczości”. Za działalność innowacyjną został nagrodzony przez Chińskie Stowarzyszenie Innowacji, francuskie Ministerstwo Zdrowia i Spraw Społecznych oraz belgijskiego Ministra Budżetu i Funkcji Publicznej; złoty medalista m.in. 115. Targów Wynalazczości Concours Lépine we Francji oraz INPEX w USA. Laureat Podlaskiej Marki Roku w kat. Odkrycie. Dwukrotny laureat programu “Najlepsi z najlepszych” Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Ambasador Podlaskiej Gospodarki w kategorii Branża medyczna.

Petros Psyllos chciałby wykorzystywać nowoczesne technologie, aby osiągnąć pełny potencjał rozwoju człowieka. Założył laboratorium dostepnosc.pl, gdzie przy pomocy technologii wspiera osoby niepełnosprawne. Obecnie pracuje nad komercyjnymi projektami w dziedzinie elektroniki i AI. Był stypendystą stowarzyszenia Odkrywcy Diamentów oraz Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za “wybitne osiągnięcia w roku akademickim 2016/2017”. Były członek komisji ds. Innowacyjności i Współpracy z Gospodarką KRASP (2016-2020).

Występował jako prelegent podczas wielu krajowych i międzynarodowych konferencji naukowych, popularnonaukowych oraz dużych eventów firmowych. Jest autorem kursów multimedialnych z informatyki, a także prowadził i współtworzył programy telewizyjne o nowoczesnych technologiach i start-upach. Stale odwiedza programy telewizyjne i radiowe, popularyzując nowoczesne technologie i tłumacząc ich działanie.

Petros Psyllos
Elektronik, programista, innowator, przedsiębiorca

Zobacz również

Organizator
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partner Główny EKF
Partnerzy EKF
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy Instytucjonalni EKF
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy akademiccy
Poprzedni slajdNastępny slajd
Wybierz wydarzenie
Europejski Kongres Finansowy10 - 12 czerwca 2024

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER!

W ramach newslettera przesyłać będziemy informacje o inicjatywach Samorządowego Kongresu Finansowego. Możesz spodziewać się także zaproszeń do udziału w debatach, ale również materiałów eksperckich w postaci komentarzy, artykułów czy raportów i filmów video.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji drogą elektroniczną (newsletter) i listowną na temat innych wydarzeń organizowanych przez Fundację Centrum Myśli Strategicznych. Zgoda jest obowiązkowa. Administratorem moich danych osobowych jest Fundacja Centrum Myśli Strategicznych z siedzibą ul. Stępińska 28, 00-739 Warszawa, e-mail: kontakt@fundacjacms.pl Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą w Warszawie przy ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa oraz prawo do przeniesienia danych.*

 

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie