Tomasz Żelski

Dyrektor zarządzający ds. digitalizacji w Grupie PZU
Tomasz Żelski
Grupa PZU

bio

Menadżer IT z ponad 20-letnim doświadczeniem. Członek Rad Nadzorczych Pekao FS i PZU Cash. W Grupie PZU od 2010 roku, od 2021 pełni rolę CDO/CIO. Prowadził najbardziej kompleksowe i jedno z największych wdrożeń usług chmurowych na rynku w obszarze modern workplace a także liczne projekty transformacyjne, modernizacyjne oraz implementujące skuteczne zarządzanie długiem technologicznym. Odpowiada za strategię IT, projekty informatyczne, architekturę, rozwój oprogramowania, szeroko rozumiany governance IT również na poziomie Grupy PZU. Nadzoruje Laboratorium Innowacji analizujące rocznie ponad 1000 startupów i innowacji, z których najlepsze są wdrażane w Grupie PZU. Wiele z tych rozwiązań zostało docenionych w ramach międzynarodowych i polskich konkursów. Doprowadził do powstania obszaru BigData i GPT Labu zajmującego się testowaniem rozwiązań opartych o AI/LLM a także zbudowania na rynku świadomości marki IT PZU w ramach działań wizerunkowych i rekrutacyjnych pod hasłem <<Silni w IT>>. Wcześniej pracował w PTK Centertel – operatorze sieci komórkowej Orange, w którym odpowiadał za rozwój aplikacji internetowych i mobilnych.
Absolwent Politechniki Warszawskiej wydziału Mechatroniki i Akademii Leona Koźmińskiego gdzie uzyskał tytuł MBA. W 2024 otrzymał od Polskiej Izby Ubezpieczeń odznakę „Za zasługi dla ubezpieczeń”.

Tomasz Żelski
Grupa PZU

Zobacz również

Organizator
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partner Główny EKF
Partnerzy EKF
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy Instytucjonalni EKF
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy akademiccy
Poprzedni slajdNastępny slajd
Wybierz wydarzenie
Europejski Kongres Finansowy10 - 12 czerwca 2024

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER!

W ramach newslettera przesyłać będziemy informacje o inicjatywach Samorządowego Kongresu Finansowego. Możesz spodziewać się także zaproszeń do udziału w debatach, ale również materiałów eksperckich w postaci komentarzy, artykułów czy raportów i filmów video.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji drogą elektroniczną (newsletter) i listowną na temat innych wydarzeń organizowanych przez Fundację Centrum Myśli Strategicznych. Zgoda jest obowiązkowa. Administratorem moich danych osobowych jest Fundacja Centrum Myśli Strategicznych z siedzibą ul. Stępińska 28, 00-739 Warszawa, e-mail: kontakt@fundacjacms.pl Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą w Warszawie przy ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa oraz prawo do przeniesienia danych.*

 

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie