Oczy wielu międzynarodowych ekspertów bankowości są dziś zwrócone na Polskę. VeloBank S.A. to wyjątkowy, nawet w skali Europy, bank w procesie resolution, mający określony czas na znalezienie inwestora. Swoją wartość wzmacnia przede wszystkim poprzez budowanie bazy aktywnych klientów i nowatorskie podejście do bankowości, oparte o najnowsze technologie.

Nabywca ma szansę na wykorzystanie potencjału nowoczesnej instytucji finansowej w atrakcyjnej inwestycyjnie części Unii Europejskiej. Czy transakcja zakupu VeloBanku może być też kołem zamachowym w obszarze M&A sektora finansowego w Europie, którego aktywność w 2022 r. spadła do najniższego poziomu od pięciu lat?

Kluczowe zagadnienia debaty:

  • Fuzje i przejęcia w sektorze bankowym w Unii Europejskiej – z czego wynika ich ograniczona liczba?
  • Jak atrakcyjność polskiej gospodarki przekłada się na atrakcyjność rodzimego sektora bankowego?
  • Jakie czynniki banku w procesie resolution są kluczowe dla potencjalnych inwestorów w świetle obecnej sytuacji makroekonomicznej?
  • Czym będzie charakteryzował się proces M&A banku w resolution? Czy bank w resolution to ciekawe aktywo dla inwestorów?
  • Atrakcyjność regionu CEE z punktu widzenia procesu M&A.
Organizator
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partner Główny EKF
Partnerzy EKF
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy Instytucjonalni EKF
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy akademiccy
Poprzedni slajdNastępny slajd
Główni Partnerzy Medialni
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy medialni
Poprzedni slajdNastępny slajd
Wybierz wydarzenie
Europejski Kongres Finansowy2-4 czerwca 2025

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER!

W ramach newslettera przesyłać będziemy informacje o inicjatywach Samorządowego Kongresu Finansowego. Możesz spodziewać się także zaproszeń do udziału w debatach, ale również materiałów eksperckich w postaci komentarzy, artykułów czy raportów i filmów video.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji drogą elektroniczną (newsletter) i listowną na temat innych wydarzeń organizowanych przez Fundację Centrum Myśli Strategicznych. Zgoda jest obowiązkowa. Administratorem moich danych osobowych jest Fundacja Centrum Myśli Strategicznych z siedzibą ul. Stępińska 28, 00-739 Warszawa, e-mail: kontakt@fundacjacms.pl Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą w Warszawie przy ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa oraz prawo do przeniesienia danych.*

 

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie