Jacek Lisowski

prof. zw., Kierownik Katedry Ubezpieczeń, Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu
Jacek Lisowski
Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu

bio

Jacek Lisowski jest profesorem nauk społecznych i Kierownikiem Katedry Ubezpieczeń Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Jest członkiem International  Academy  of  Financial  Consumers (IAFICO), Komitetu Nauk o Finansach PAN, Rady Awansów Naukowych i przewodniczącym Komisji ds. Organizacyjno-Statutowych Senatu Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu oraz członkiem Board of Governors Asia-Pacific Risk & Insurance Association (APRIA) i członkiem założycielem Eastern European Risk and Insurance Association (EERIA). Był m.in. członkiem Komitetu Redakcyjnego Wydawnictwa Uniwersytetu Ekonomicznego, ekspertem w Zespole Ewaluacji ds. nauk ekonomicznych HS-3SZ w Komitecie Ewaluacji Jednostek Naukowych przy Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego, członkiem Doradczego Komitetu Naukowego przy Rzeczniku Finansowym, członkiem Jury w Konkursie o Nagrodę Rzecznika Finansowego za najlepszą pracę doktorską, magisterską, licencjacką i podyplomową z zakresu ochrony klienta na rynku finansowym, członkiem Podkomisji Ubezpieczeń Należności i Podkomisji Ubezpieczeń Finansowych PIU, członkiem Komisji Egzaminacyjnej dla Aktuariuszy przy KNF oraz ekspertem zewnętrznym Komisji Egzaminacyjnej dla Brokerów Ubezpieczeniowych i Reasekuracyjnych przy KNF. Zasiadał w jury konkursu “Dyrektor Finansowy Roku” organizowanego przez Association of Chartered Certified Accountants (ACCA), Euler Hermes i Magazyn Forbes. Ponadto był członkiem Rady Nadzorczej PTE Allianz; członkiem Rady Nadzorczej, Komitetu Audytu i Ryzyka Aviva Investors Poland TFI, Aviva Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie, Aviva Towarzystwo Ubezpieczeń Ogólnych.

Obecnie zasiada w radach nadzorczych i komitetach audytu TUiR Allianz Polska S.A., TU Allianz Życie Polska S.A., TFI Allianz Polska S.A. i TU Euler Hermes S.A. Autor i współautor kilkudziesięciu książek, artykułów i opracowań z dziedziny ubezpieczeń. Jego badania koncentrują się głównie na ubezpieczeniach kredytu kupieckiego, gwarancjach ubezpieczeniowych, gospodarce finansowej ubezpieczycieli i wyzwaniach na rynku ubezpieczeniowym.

Jacek Lisowski
Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu

Zobacz również

Organizator
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partner Główny EKF
Partnerzy EKF
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy Instytucjonalni EKF
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy akademiccy
Poprzedni slajdNastępny slajd
Wybierz wydarzenie
Europejski Kongres Finansowy10 - 12 czerwca 2024

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER!

W ramach newslettera przesyłać będziemy informacje o inicjatywach Samorządowego Kongresu Finansowego. Możesz spodziewać się także zaproszeń do udziału w debatach, ale również materiałów eksperckich w postaci komentarzy, artykułów czy raportów i filmów video.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji drogą elektroniczną (newsletter) i listowną na temat innych wydarzeń organizowanych przez Fundację Centrum Myśli Strategicznych. Zgoda jest obowiązkowa. Administratorem moich danych osobowych jest Fundacja Centrum Myśli Strategicznych z siedzibą ul. Stępińska 28, 00-739 Warszawa, e-mail: kontakt@fundacjacms.pl Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą w Warszawie przy ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa oraz prawo do przeniesienia danych.*

 

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie