VII Europejski Kongres Finansowy, 5-7 czerwca 2017, Hotel Sheraton, Sopot

Kapitał, podatki i międzynarodowa solidarność w XXI wieku

Aktualności

Wydawnictwo pokongresowe VII Europejskiego...

28-08-17

Prezentujemy wydawnictwo pokongresowe podsumowujące VII Europejski Kongres Finansowy:

...

Debata DGP dotycząca polityki migracji zarobkowej

02-08-17

Zachęcamy do przeczytania relacji z debaty Dzienika Gazety Prawnej dotyczącej polityki migracji zarobkowej do Polski. Problematyka ta była również obszarem rekomendacji Europejskiego Kongresu Finansowego.

Gazeta Kongresowa oraz reportaż video z debaty...

13-07-17

Gazeta Kongresowa zawiera napisane przez członków tegorocznej Akademii EFC relacje z debat VII EKF, które odbyły się drugiego i trzeciego dnia Kongresu. Polecamy Państwu również reportaż z debaty otwarcia Akademii EFC "Co zmienilibyśmy w Europie?" oraz ogłoszenia wyników konkursu na najciekawszy esej.

Gazeta Kongresowa
...

Philip Baker QC: Harmonizacja systemów...

11-07-17

Ściągalność podatków zależy nie tylko od tego, jak surowi jesteśmy wobec oszustów, lecz także od tego jak liberalni jesteśmy wobec uczciwych podatników - przekonuje Philip Baker QC, profesor wizytujący na Oxfordzie.
 
ObserwatorFinansowy.pl: Wziął pan właśnie udział w debacie na temat międzynarodowej solidarności podatkowej. Ile w ogóle sensu jest w słowie „solidarność”, jeśli odnosi się go do podatków?
Philip Baker QC: To zależy, na czym się skupić. Od ponad wieku światowe rządy faktycznie wykazują pewną solidarność, jeśli...

Wywiad z Moritzem Kraemerem, Standard & Poor...

10-07-17

Polecamy Państwa uwadze wywiad z Moritzem Kraemerem, dyrektorem zarządzającym agencji ratingowej Standard & Poor's, który został przeprowadzony podczas VII Europejskiego Kongresu Finansowgo.

Kraemer: Możemy się mylić

  •  
  • 1 z 30